i5 3337U ve HD 8730 Sistem Çok yavaş

beratcfc38

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| R5 5500 | MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G | MSİ B450M-A PRO MAX | 16 GB RAM |
Kısacası şöyle anlatayım telefonum bilgisayarımdan daha hızlı. Çok ağır açılıyor en az 1-2 dakika da. Mesela araya tıklıyorum 1-2 saniye sonra geliyor. Bilgisayar özelliklerime göre de zaten FPS değeri düşük.

PC özellikleri:

İşlemci: i5 3337U.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 8730M 2 GB.
HDD: 1 TB.
İşletim sistemi ve sürümü: Windows 10 1909.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.7 GHz'ye kadar çıkabiliyor hızı ve en son yaz yani geçmiş mayıs ayında GTA 5'i ekran kartının sonuna kadar kullanarak 60 FPS alıyordum ancak şu an 30 FPS hatta yer yer 25'lere kadar düşüyor.

Evet yaptım.
Ben bu sorunu Windows ile ilişkilendirdim açıkçası biraz da çünkü Windows güncelleme verdiği her sürümde biraz daha işlemci ve ram sömürüyor. (Ah windows 7 ah kaybettik seni.) fakat dediğim gibi 3mb önbellek miktarı biraz sorun edebilir.

Kayıt defteri temizliği vs. ?
Temizlik derken nasıl yani?
Ben bu sorunu Windows ile ilişkilendirdim açıkçası biraz da çünkü Windows güncelleme verdiği her sürümde biraz daha işlemci ve RAM sömürüyor. (Ah Windows 7 ah kaybettik seni.) fakat dediğim gibi 3MB önbellek miktarı biraz sorun edebilir.

Windows 10'un hangi sürümünü önerirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı