i5 3340 İçin Ekran Kartı Önerisi

Alparslan[TC]

Hectopat
Arkadaslar merhabalar.
  • QuadCore Intel Core i5-3340, 3100 MHz
  • Gigabyte GA-B75M-D3H
  • 10 GB RAM
  • 500 PSU
  • GT 420
Olan bir kasam var. Ancak yeterli gelmiyor ve ekran kartını yükseltmek istiyorum. Kasama uygun bir ekran kartı almak istiyorum oyun oynamak için. Önerileriniz nelerdir?
Tesekkür ederim simdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe yeterli ise arkadaşların önerisinde olduğu gibi GTX1050 Ti kullanılabilir. Bütçe yeterli değilse GT1030 da iyi bir upgrade olur. Yukarıda bir arkadaşımızın yapmış olduğu GTX780 önerisini dikkate almamanızı öneriyorum. GTX780 gerek güç tüketimi bakımından gerek de fiyat/performans bakımından günümüz şartlarında iyi bir ekran kartı değil, sıfır ürününü de bulmak imkansıza yakın zaten.

GTX 1050 Tİ veya GTX 1060 yeterli olacaktır sistemine. Model olarak ise şunları tavsiye ederim.

GTX 1050 Tİ:

Gigabyte Marka: GIGABYTE Nvidia 4GB GTX1050 Ti OC GDDR5 128 Bit GV-N105TOC-4GD HDMI DP Ekran Kartı GIGABYTE

GTX 1060:

Galax Marka: GALAX GeForce GTX 1060 OC 6GB Ekran Kartı 60NRH7DSL9OK - Nanokatalog

GTX 1050 Tİ stokta 5 tane kaldı, o fiyata çift fanlı modelini bulamazsın kaçırmadan al derim. GTX 1060'a gelirsek o fiyata da kaçmaz sağlam modeli kaçırmadan al derim. Karar senin. Bütçen hangisine yeterse onu al. Acele edersen kaçırmadan alırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı