i5 3340 Sistem Yenileme Önerisi

melokaya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an bilgisayarımda WIBTEK H81-M Anakart, Intel i5 3340 3.1 GHz İşlemci, Zalman ZM600LX Güç Kaynağı, Zeppelin Ultra 8 GB RAM, GTX960 2 GB Ekran Kartı, Markasını bilmediğim 500 GB HDD bulunmakta. Sistemi yenileyeceğim. Anakartım problemli olduğu için değiştireceğim. Aklımda şu anda Gigabyte B250M DS3H var. HDD artık yetmediği için yanına 480 GB SSD ve yeni bir çift veya ramimle uyumlu yeni bir 8 GB RAM alacağım. RAM olarak aklımda HyperX Fury DDR4 8*2 2400 MHz RAM var. Eğer önerdiğiniz farklı marka veya daha kaliteli ürün varsa önerirseniz sevinirim.
Aklımda şu sorular var:
- Güç kaynağının yetmeme sıkıntısı olur mu?
- Parçalar arasında herhangi bir uyumsuzluk yaşar mıyım?
Ve son olarak üstüne şu kadar koy şunu al demezseniz sevinirim sistemim yetiyor sadece bozuk ve yavaş parçalarını değiştirmek istiyorum.

Son düzenleme:
1-Güç kaynağı yeterli.
2-Parçalar uyumsuz, dediğiniz anakart 6.ve 7.nesil destekliyor.
3-Bütçe belirtin daha doğru bir şekilde yardım edelim.

B250 gibi bir anakarta yatırım yapmak bence doğru olmaz, bütçene göre elindeki bileşenleri satarak 11400F+Giriş seviyesi B560+8GB DDR4 RAM şeklinde bir set yaparsan ileride rahat edersin.

Merhaba. Şu an bilgisayarımda WIBTEK H81-M Anakart, Intel i5 3340 3.1 GHz İşlemci, Zalman ZM600LX Güç Kaynağı, Zeppelin Ultra 8 GB RAM, GTX960 2 GB Ekran Kartı, Markasını bilmediğim 500 GB HDD bulunmakta. Sistemi yenileyeceğim. Anakartım problemli olduğu için değiştireceğim. Aklımda şu anda Gigabyte B250M DS3H var. HDD artık yetmediği için yanına 480 GB SSD ve yeni bir çift veya ramimle uyumlu yeni bir 8 GB RAM alacağım. RAM olarak aklımda HyperX Fury DDR4 8*2 2400 MHz RAM var. Eğer önerdiğiniz farklı marka veya daha kaliteli ürün varsa önerirseniz sevinirim.
Aklımda şu sorular var:
- Güç kaynağının yetmeme sıkıntısı olur mu?
- Parçalar arasında herhangi bir uyumsuzluk yaşar mıyım?
Ve son olarak üstüne şu kadar koy şunu al demezseniz sevinirim sistemim yetiyor sadece bozuk ve yavaş parçalarını değiştirmek istiyorum.

O anakartı alacaksanız yeni bir işlemcide almanız gerekir

Bütçe maksimum 1200 TL 3 parça toplam. Teşekkürler bu arada.

RAM'ı 16 yaparsak 2668 TL tutar eski işlemcinizi anakart ınızı RAM ınızı satıp üstüne 1200 TL nizi koyup bunu alın ileriki zamanlardada güzel bir ekran kartı alır sistemi canavar hale getirirsiniz :) :)

Yeni konular

Geri
Yukarı