i5 7500 sistem yenileme

Hanifi Bilir

Hectopat
Merhaba,

• CPU: Intel® Core™ i5 7500 @ 3.0 Ghz/
• Motherboard: ASUS H110M-K DDR4/
• Graphics Card: ASUS NVIDIA GeForce GTX 1650 Super Gaming X 4 GB Dual OC/
• RAM: Hi-Level 16 GB DDR4 2400 MHz (2x8 Dual Kit)/
• SSD: Hi-Level Ultra 240GB 550MB-530MB/s /
• HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 Rpm/
• Power Supply: Nagas 500W 80+Bronze PSU/
• Case: Nagas G666

Yukarıda belirtmiş olduğum sisteme sahibim fakat yeni oyunlarda performansı yeterli gelmemekte, bu nedenle değiştirmek istiyorum.

İncehesap'ta hazır sistemlere baktım, elimdeki kasayı 7000-9000 arası bir rakama satabilirsem eğer sadece ekran kartı fiyatına komple sistemimi güncellemiş olacağım. Sormak istediğim 2 şey var. Birincisi, yaptığım şey mantıklı mı?
İkincisi, görselde de görünen donanımlar hem fiyat olarak hem performans olarak iyi midir? Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• eeee.jpg
    eeee.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba,

• CPU: Intel® Core™ i5 7500 @ 3.0 ghz/
• Motherboard: ASUS H110M-K DDR4/
• Graphics Card: ASUS NVIDIA GeForce GTX 1650 Super Gaming X 4 GB Dual oc/
• RAM: Hi-Level 16 GB DDR4 2400 MHz (2x8 Dual kit)/
• SSD: Hi-Level Ultra 240GB 550MB-530MB/s /
• HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 rpm/
• Power Supply: Nagas 500W 80+Bronze psu/
• Case: Nagas G666.

Yukarıda belirtmiş olduğum sisteme sahibim fakat yeni oyunlarda performansı yeterli gelmemekte, bu nedenle değiştirmek istiyorum.

İncehesap'ta hazır sistemlere baktım, elimdeki kasayı 7000-9000 arası bir rakama satabilirsem eğer sadece ekran kartı fiyatına komple sistemimi güncellemiş olacağım. Sormak istediğim 2 şey var. Birincisi, yaptığım şey mantıklı mı?
İkincisi, görselde de görünen donanımlar hem fiyat olarak hem performans olarak iyi midir? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu sistem daha iyi alacaksanız.

Özelleştirmeden 500 GB M.2 SSD'yi özelleştirdim isteğe bağlı ekstra ekleyebilirsiniz ve ben yapmayı unutmuşum anakartı b560 yapabilirsiniz

Özelleştirmeden 500 GB M.2 SSD'yi özelleştirdim isteğe bağlı ekstra ekleyebilirsiniz ve ben yapmayı unutmuşum anakartı b560 yapabilirsiniz
Teşekkür ederim. Genel yorumunuz nedir peki? Değiştirmek mantıklı mı değil mi sizce? İnceHesap'ta ki seçmiş olduğum diğer donanımlar performans olarak yeterli gelir mi sizce?

Bide i5 yapmışsınız sistemi, ryzen işlemciye geçmek iyi olmaz mı sizce? (oyun odaklı soruyorum sorularımı)

Teşekkür ederim. Genel yorumunuz nedir peki? Değiştirmek mantıklı mı değil mi sizce? İncehesap'ta ki seçmiş olduğum diğer donanımlar performans olarak yeterli gelir mi sizce?

Bir de i5 yapmışsınız sistemi, Ryzen işlemciye geçmek iyi olmaz mı sizce? (oyun odaklı soruyorum sorularımı)

Hangi oyunlar oynadığınızda göre yaptığınız sistem yeterli gelebilir fakat aynı fiyata RTX 2060 12 GB daha mantıklı olur uzun vadede yaklaşık 6 aylık bir ekran kartı ve sorunuza gelecek olursak R5 5600X i5 10400Fden daha iyi.

Attığın sistem çok pahalı. Bu paraya daha iyi sistemler var:

Attığın sistem çok pahalı. Bu paraya daha iyi sistemler var:

Amd yapmayı düşünüyorum, ryzen 5 5600x mesela, biraz inceleyeyim bu siteyi de.

i5-7500 & i7-8700 kullanıcısıyım. 1650S dengi 1060 6GB ile yetersiz kaldığını hissettiğim sayılı optimizasyonu kötü üç beş oyun dışında 7500 hemen hemen her oyunda gayet de besliyor, upgrade noktasında özellikle ilerleyen zamanlarda ekran kartını kesin yükseltirim dersen o zaman minimum i5-10400F veya AMD şartsa yeni gelecek olan Ryzen 5-5500 veya Ryzen 3-4100 gibi bir model fazlasıyla yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı