i5 3340 sistemde GTX 960 yerine GTX 1050 Ti alınırsa FiveM kasması gider mi?

moder824

Picopat
Daha fazla  
Selamlar. Bir sorum olacak. Şu an soracagim soru GTX 1050 Ti 4 GB alacağım da bazi oyunlar için onu soracaktim. Şu an kullandigim sistemim.
Anakart- Gigabyte H61M-S1
Ekran kartı - GTX 960 2 GB.
İşlemci - i5 3340.
RAM - 8 GB 1333MHz.
Evet şimdi benim GTX 1050 Ti 4 GB almak istememin sebebi şu; GTA 5 FiveM ve Squad oyunu var ya FPS oyunu Online onu rahat oynamaktır. Acaba alsam rahat oynar mıyım? GTX 960 2 GB'da FiveM kasıyor en düşük ayarlarda. Aynı şekilde GTX 960 2 GB'da Squad oyununda en dusuk ayarlarda normal oynayabiliyorum ama takılıyor. Acaba GTX 1050 Ti 4 GB alsam (çok da iyi bir performans demiyorum) normal oyun oynama zevki verebilir mi?

Bütçeniz nedir hocam? Ekran kartı yerine SSD, RAM ve işlemci almak daha mantıklı. Kasmasının sebebi ekran kartı değil çünkü. GTX 960 bu oyun için yeterli.

Bütçeniz nedir hocam? Ekran kartı yerine SSD, RAM ve işlemci almak daha mantıklı. Kasmasının sebebi ekran kartı değil çünkü. GTX 960 bu oyun için yeterli.
Hocam bütçem 3000 tl sadece 1050 ti 4 gb almak için biriktirmisdim. Gta 5 normal kasmıyor. Ama fivem kasıyor texture yuklenmior. Soylediyim squad fps online oyunu dünya savaş oyunu ondada grafikler guzel net ama takılıyor. Işlemci ne önerirsiniz?. Bu aradada ben işlemci alsam ana kartda almam gerekiyor. Benim ana kart 3 nesile kadar destekliyor
Muhtemelen RAM yetmiyor veya işlemci yetersiz geliyor, o yüzden pek faydası olmaz, GTX 960 zaten oldukça yeterli olmalı GTA 5 için.
Gta 5 hikaye modu için iyi doğrudur. Ama fivem roleplay yetmiyor. Squad bildiyimiz gibi steamda online dunya savas oyunudur grafik normal guzel ama takilmalar oluyor.
Sadece ekran kartı ile bitmiyor olay. Online'ye girdiğin zaman işlemciyi de fazlasıyla kullanıyor.
Işlemcim i5 3340 3.30 ghz
Arkadaşlar. Ben işlemcimi yükseltsem anakartıda değiştirmem lazm. Ram da almam lazm qaliba bendeki ram DDR3 bu ardaa 1333mhz. şimdi ne onerirsiniz? Ekran kartı alsam daha rahat oynarmıyım. Yokda ekran kartı alacağıma anakart , ram , işlemcimi alıyım ama işlemcim i5 3340 normal bir islemci

Hocam bütçem 3000 TL sadece 1050 Ti 4 GB almak için biriktirmisdim. GTA 5 normal kasmıyor. Ama FiveM kasıyor texture yuklenmior. Soyledeyim Squad FPS Online oyunu dünya savaş oyunu onda da grafikler guzel net ama takılıyor. İşlemci ne önerirsiniz? Bu aradada ben işlemci alsam ana kartda almam gerekiyor. Benim anakart 3 nesile kadar destekliyor

i3 10100F öneririm. Gayet iyi bir işlemcidir. RTX 2060 ekran kartını besleyecek güçtedir. Yanına da uygun bir H410MH anakart alabilirsiniz. Kalan para ile belleklerinizi 2x8 2666 MHz yapmanızı öneririm.

i3 10100F öneririm. Gayet iyi bir işlemcidir. RTX 2060 ekran kartını besleyecek güçtedir. Yanına da uygun bir H410MH anakart alabilirsiniz. Kalan para ile belleklerinizi 2x8 2666 MHz yapmanızı öneririm.
Hocam dediyinizi yapmak icin ugrasacam. bir sorum daha olacak . resimdeki oyun bahsetdiyim squad oyunu. msi aferburner proqramini aktif ederke oyuna girdim bazi deyerleri gormek icin. oyun fena kasdi sunucya girmesi 5 dakika cekdi. arkada bir uygulama acikken oyunlarda fena kasma oluyor guncel oyunlarda . simdi resime bakarak ekran karti iyi calisiyomu soyleye bilermisiniz rica edsem . ve islemci ram nasil durumda ona baksaniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• msiafterburner.png
    msiafterburner.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 20
Hocam dedeyinizi yapmak için ugrasacağım. Bir sorum daha olacak. Resimdeki oyun bahsettiyim Squad oyunu. MSI aferburner proqramini aktif ederke oyuna girdim bazi deyerleri gormek için. Oyun fena kasdi sunucya girmesi 5 dakika cekdi. Arkada bir uygulama acikken oyunlarda fena kasma oluyor guncel oyunlarda. Simdi resime bakarak ekran karti iyi calisiyor mu soyleye biler misiniz rica edsem. Ve işlemci RAM nasıl durumda ona baksaniz sevinirim.

Ekran kartı kullanımı olması gerektiğinden çok düşük. Darboğaz olabileceğini düşünüyorum. Ama işlemci kullanımını açmamışsınız. Belleklerin yetersizliğinden kaynaklanan bir sorun olma ihtimali de bir hayli yüksek. 2 adet 8 GB RAM alıp, 16 GB çift kanal olarak kullanırsanız ve daha iyi bir işlemci alırsanız bu sorun ortadan kalkacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı