i5-3340 ve GTX 1650S darboğaz yapar mı?

Ben i5 3470 ile GTX 1050 TI kullanıyordum (İmzamdaki kasa modlama konusunda görebilirsiniz). 1080P çözünürlükte hiç darboğaz olmuyordu. Ancak 1080P'de i5 3470 ile GTX 1650S darboğaz yapıyor. Özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda ciddi miktarda olabiliyor.

Siz ise i5 3340 kullanıyorsunuz üstüne üstük 900P. Bu durumda çok ciddi darboğaz olacaktır, önermem. GTX 1650 GDDR6 almanızı öneririm. Buna rağmen darboğaz olacaktır. Bunu da önlemek/en aza indirmek için DSR açıp 1080P'de oynamanız lazım.

1650 yede pek sıcak bakmıyorum açıkcası ancak günümz oyunlarını oynamakta skıntı çekiyorum bu kartla 1650 de de bundan korkuyorum

Arkadasin da dediği gibi işlemci değişimi şart o zaman. İşlemci değişirse anakart da, anakart değişirse RAM de, bir de PSU lazım olur.

Yani diyorum ki, o sisteme ekran kartı ve SSD dışında bir yatırım yapmaya kalktığınızda zincirleme her şeyin değişmesi gerekir.
malum soket 1555 peki ileride bu işlemciyi alırsam sıkıntı çekermiyim Intel Core i7-3770
İ7 3770 alırsanız anakart ve RAM değişmeye gerek kalmaz ancak o işlemci ikinci el piyasasında bile bayağı pahalı. Ayrıca eğer i7 3770 alıp GTX1650S takıp oyunları Ultra'da oynayayım diyorsanız 8 GB RAM de yetersiz gelecektir.

Arkadasin da dediği gibi işlemci değişimi şart o zaman. İşlemci değişirse anakart da, anakart değişirse RAM de, bir de PSU lazım olur.

Yani diyorum ki, o sisteme ekran kartı ve SSD dışında bir yatırım yapmaya kalktığınızda zincirleme her şeyin değişmesi gerekir.

İ7 3770 alırsanız anakart ve RAM değişmeye gerek kalmaz ancak o işlemci ikinci el piyasasında bile bayağı pahalı. Ayrıca eğer i7 3770 alıp GTX1650S takıp oyunları Ultra'da oynayayım diyorsanız 8 GB RAM de yetersiz gelecektir.

Ram halledilir de Ekran kartı çok pahalı olduğundan ilk onu ardan çıkarmak isterim

Peki amd işlemci takabilirmiyim 1650s e uyugun
İşlemci değişimi şart o halde, 3340 günümüzün çoğu ağır modern oyunları açısından sıkıntılı bir CPU.
peki 980 ti alınabilirmi (alınmazmış)
1060 almamda bir sıkıntı olurmu peki ?

Son düzenleme:
GTX 1650 Super dediğimiz kart hemen hemen GTX 1060 6 GB seviyesinde bir kart olup, VRAM dezavantajı dolayısıyla yerine göre yer yer gerisinde bile kalabiliyor. GTX 980 Ti da bu noktada kas gücü olarak GTX 1070'e denk geldiği için i5-3340 ile tam anlamıyla darboğazın kralını yaşarsınız. Bu seviyedeki kartlardan tam anlamıyla performans elde etmek istiyorsanız çok daha güçlü bir işlemciye ihtiyacınız var.

AMD Ryzen kanadından işlemci takmak istiyorsanız da anakart + RAM'ler otomatik olarak değişmek zorunda, başka türlü yolu yok.

Son düzenleme:
GTX 1650 Super dediğimiz kart hemen hemen GTX 1060 6 GB seviyesinde bir kart olup, VRAM dezavantajı dolayısıyla yerine göre yer yer gerisinde bile kalabiliyor. GTX 980 Ti da bu noktada kas gücü olarak GTX 1070'e denk geldiği için i5-3340 ile tam anlamıyla darboğazın kralını yaşarsınız. Bu seviyedeki kartlardan tam anlamıyla performans elde etmek istiyorsanız çok daha güçlü bir işlemciye ihtiyacınız var.

AMD Ryzen kanadından işlemci takmak istiyorsanız da anakart + RAM'ler otomatik olarak değişmek zorunda, başka türlü yolu yok.

teşekkürler

5500xt takılırmı peki pcı 3.0 sıfır ama

son bir soru gtx 1650 d eagle buldum ancak ekran kartının hızı 1650 superden daha hızlı daha çok darboğaz yaparmı isterseniz link atarım

Son düzenleme:
5500XT de GTX 1650S ile aynı performansta yani olmaz.

Bulduğunuz GTX 1650'nin frekansları 1650S'den yüksek olsa da performans olarak gerisinde kalacaktır. GPU'nun gücü sadece frekansa bağlı değildir.

5500XT de GTX 1650S ile aynı performansta yani olmaz.

Bulduğunuz GTX 1650'nin frekansları 1650S'den yüksek olsa da performans olarak gerisinde kalacaktır. GPU'nun gücü sadece frekansa bağlı değildir.
peki normal 1650 den ne kadar üstündür 1650 d6 eagle
Bütün cevaplar için teşekkür ederim 1650 alacağım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı