i5 3350P sistemde oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

kaanhlzan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. GTA 5 ve Valorant'ta hep drop yiyorum. Normalde GTA 5'te 90-100 arası FPS alıyorum fakat drop giriyor ve bu bayağı düşüyor, akıcılığı kalmıyor. 3-4 dakika sonra tekrar eski haline geliyor. Valorant'ta da aynı şekil.

Sistemim;
i5 3350P
RX550 4 GB
16 GB RAM Windows 10.

İşlemcide gerekli yükü bulamadıkları için anlık droplar olabilir mi? Üst bir işlemci alsam düzelir mi?

Merhaba. GTA 5 ve Valorant'ta hep drop yiyorum. Normalde GTA 5'te 90-100 arası FPS alıyorum fakat drop giriyor ve bu bayağı düşüyor, akıcılığı kalmıyor. 3-4 dakika sonra tekrar eski haline geliyor. Valorant'ta da aynı şekil.

Sistemim;
i5 3350P.
RX550 4 GB.
16 GB RAM Windows 10.

İşlemcide gerekli yükü bulamadıkları için anlık droplar olabilir mi? Üst bir işlemci alsam düzelir mi?

İşlemci ekran kartı sıcaklıklarını kontrol edin. Basit bir şey ama güç seçeneklerinden güç tasarrufuna almış olabilirsiniz bende çok yaşıyordum bunu.

Merhaba dostum. sistemin darboğaz'a maruz kalıyor. işlemcin yüzünden yüksek ihtimal. İşlemcin ekran kartını besleyemediği zaman olur. Çözünürlüğü yükseltirsen bi nebze rahatlatmış olursun.

Not : Çözünürlük ne kadar düşerse işlemciye binen yük o kadar artar.

Hocam Gta'da
Merhaba dostum. sistemin darboğaz'a maruz kalıyor. işlemcin yüzünden yüksek ihtimal. İşlemcin ekran kartını besleyemediği zaman olur. Çözünürlüğü yükseltirsen bi nebze rahatlatmış olursun.

100 fps alan bilgisayar, darboğaz nasıl yapsın? İşlemcisi ısınıyordur büyük ihtimalle.

İşlemci sıcaklığınız oyun içinde nasıl?
Sıcaklıktan yana sıkıntı yok oyun içi 61-66 arası işlemci ısınması var. Fakat şunu fark ettim fps düştüğü an msi afterburnerden baktığımda gpu mhzsi düşmüş oluyor yani 1183ken 400-500lere kadar düşüyor fps yükselince o da yükseliyor acaba işlemcide gerekli yükü alamadığı için ekran kartına yükleniyor olabilir mi

Çözünürlük derken oyun çözünürlüğü mü? Oyun çözünürlüğü de pc çözünürlüğü de en yüksekte şuan.

İşlemci sıcaklığınız oyun içinde nasıl?
Sıcaklıktan yana sıkıntı yok oyun içi 61-66 arası işlemci ısınması var. Fakat şunu fark ettim fps düştüğü an msi afterburnerden baktığımda gpu mhzsi düşmüş oluyor yani 1183ken 400-500lere kadar düşüyor fps yükselince o da yükseliyor acaba işlemcide gerekli yükü alamadığı için ekran kartına yükleniyor olabilir mi

Hocam, tam ekran iyileştirmesini kapatın.
Oyunu açın dünyaya girin, masaüstüne inip görev yöneticisini açın. Görev yöneticisinden Gta'nın en fazla bellek kullanan exe'sini bulun. Sağ tıklayıp dosya konumunu açın. Exe'ye klasörde sağ tıklayıp özellikler yapın. Uyumluluk sekmesinden tam ekran iyileştirmelerini devre dışını bırak seçeneğini aktif edin.
1666951889240.png

Not: Masaüstündeki exe'ye yaparsanız bişey değişmez.

Hocam, tam ekran iyileştirmesini kapatın.
Oyunu açın dünyaya girin, masaüstüne inip Görev Yöneticisi'ni açın. Görev Yöneticisi'nden GTA'nın en fazla bellek kullanan Exe'sini bulun. Sağ tıklayıp dosya konumunu açın. Exe'ye klasörde sağ tıklayıp özellikler yapın. Uyumluluk sekmesinden tam ekran iyileştirmelerini devre dışını bırak seçeneğini aktif edin. Eki Görüntüle 1555764
Not: Masaüstündeki Exe'ye yaparsanız bir şey değişmez.

Hocam Valorant'ta aynısını yapsam en azından biraz da olsa düzelme olur mu?

Geri
Yukarı