i5-3450 Sistem yeni nesil oyunlarda ekranda oluşan bozulmalar

ensareis

Hectopat
Makaleler
17
Merhabalar dostlar. Hemen cevap veriyorum v-Sync açık. Aç falan demeyin hemen. Öncelikle derdimi anlatayım. Bu yazı uzun olacak. La noire (Steam) indirmiştim. Oyunda hafif bozulmalar vardı. Hemen nasıl bozulmalar olduğunu anlatayım: Karakterimizin hareketlerinin 1 ila 2 saniyeliğine gölgeleri çıkıyor. Gölge dediğim de kafasını sağa hareket ettirince solda hafifçe adamın yüzü gözüküyor karıncalı bir şekilde. Neyse, kafama takmadım. Sonuçta büyük bir şey değildi. Zaten ilk profesyonel yüz animasyonlarını ayarladıklarından böyle bir hata yapmış olabilirler dedim. Sonrasında Mafia: Definitive Edition (Steam) oynayayım dedim. Benzer sorunlar vardı. Hatta daha beteri olmuştu. Özellikle motor sürerken bayağı beni zorluyordu. Sinematiklerde böyle bir sorun yoktu. Aksine sinematikler akıyordu. Aynı zamanda ayarlar en yüksekte. Bun da oyun hatası dedim. Ama içimde şüphe var artık. En son olarak CP2077 (GOG) çıktı. Onu oynayayım dedim. Mafia: Definitive Edition'daki aynı sorunlar vardı. Buna da cp evreninde glitch olacak diyecektim ama Mafia: Definitive Edition'daki tıpa tıp aynı sorunlar olduğundan güvenemedim ve size soruyorum. Nedeni sizce ne olabilir? Ek olarak CP2077'yi orta ve yüksek ayarlarda oynadım.
Windows sürümüm: Windows 10 Pro.
İşlemcim: Intel Core i5-3450 CPU @ 3.50GHz.
RAM'im: 16 GB.
Ekran kartım: AMD Radeon RX 560 4096 MB.
SSD: SanDisk 240GB SSD Plus.
Şimdiden teşekkürler.

Görüntüde bozulmalar oluyorsa sorun büyük ihtimal ekran kartı veya ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor. Ekran kartınızın sürücüsü güncel mi ? Sıcaklık değerlerine hiç baktınız mı ?
Ayrıca
Display Driver Uninstaller isimli bir program var. Onu buradan indirip eski sürücüyü tamamen kaldırın. Daha sonra Nvidia'nın sitesinden en son sürücüyü indirip kurun.

Yeni ekler: Driver en güncel sürümde. Ekran kartı sıcaklıkları normal gözüküyor. Bu konuyu tekrardan dile getirme sebebim gene bir oyunda aynı şey oldu. Bu oyun Tell Me Why. Hala çözemedim sorunu. Oyunu bitirdim bu arada. Bir daha benzer sorunlar yaşamak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı