i5 3470 105 derece sıcaklıkla oyuna devam etmeli miyim?

Specialagent58

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar çıktığından beri God of War'da düşük-orta ayarlarda 40-50-60 FPS 1080p de ara sıra olan takılmalarla beraber oyunu öyle böyle oynuyorum. Ancak Afterburner'de sıcaklığı bir süreden sonra 105 derece gösteriyor nadiren 90'a düşebiliyor genelde 100-105'de geziniyor. Oyunda sıcaklıktan dolayı olan hız düşüşü ve takılma da yok forumda arkadaşların dediği kadarıyla ve işlemci termal macunu yenilemeye şu sıralar imkanım yok kısa bir süre içinde düşünsemde o yüzden böyle oynamak istiyorum. Kasadan acayip sesler de gelmiyor Afterburner olmasa farkında bile olmazdım yani. Sorum sıcaklıkla oyunu oynamaya devam edersem veya en azından bir süre daha devam edersem genel olarak bir sıkıntı olur mu ve bu sıcaklığın doğru olmama ihtimali olabilir mi? 2012 de hazır aldım bilgisayarı işlemci fanı stok fanıdır herhalde.

Ekran kartı: NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB.
İşlemci: Intel Core i5 3470 CPU 3.20 GHz 4 cpus.
Bellek: 8 GB RAM DDR3.
HDD.
ECS H61H2-M17 anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama benim sistemimle o takılmalar da normal. Oyunda optimizasyon sorunu ve aşırı RAM kullanımı var. Ve tüm updateleri kurunca bu takılmalar da farz-ı misal %20 oranında azaldı. 16 GB RAM'ım olsa takılmayacakmış gibi. Belki de performansı düşürmüyodur bu sıcaklık anlamıyorum o yüzden hocam. Etmem zaten de etsemde yarım saat oynar çıkarım.

Bir fanı var zaten hatırladığım kadarıyla. 1600 RPM falan hızı ve bu RPM lere çıkıyordu heralde AIDA64 de canlı gözlemlediğimde. Yavaş çalışıyorsa nasıl düzeltilebilir ki, içi pislenmiş falan mı oluyor?
İçi pislenmiş olabilir, fan motorunun içindeki sargılar gevşemiş olabilir.

Geri
Yukarı