i5-3470 bilgisayar Windows logosundan sonra siyah ekran gösteriyor

trakonyay

Decapat
Daha fazla  
15 dakika önce web üzerinde gezinirken bilgisayarımın ekranı aniden pikseller ile doldu, yanlış hatırlamıyorsam yukarıdan aşağıya doğru birkaç renkteydi. Bilgisayarı güç düğmesinden kapatıp ekran kartımı kontrol ettim. Yeşil ışığı yanıyordu bir sıkıntı göremedim, bilgisayar açıldığında Windows logosu geliyor ardından siyah ekran oluyordu. Anakartımdan görüntü almaya çalıştım fakat işe yaramadı... Sorun anakartımda olan bir arızadan kaynaklanıyor olabilir mi?

• Ekran kartım: AMD R7 265
  • Anakartım: H61
  • RAM: 16
  • İşlemci: i5 3470

15 dakika önce web üzerinde gezinirken bilgisayarımın ekranı aniden pikseller ile doldu, yanlış hatırlamıyorsam yukarıdan aşağıya doğru birkaç renkteydi. Bilgisayarı güç düğmesinden kapatıp ekran kartımı kontrol ettim. Yeşil ışığı yanıyordu bir sıkıntı göremedim, bilgisayar açıldığında Windows logosu geliyor ardından siyah ekran oluyordu. Anakartımdan görüntü almaya çalıştım fakat işe yaramadı... Sorun anakartımda olan bir arızadan kaynaklanıyor olabilir mi?

• Ekran kartım: AMD R7 265
  • Anakartım: H61
  • RAM: 16
  • İşlemci: i5 3470
Şuan sistem açılmıyor doğru mu anlamışım hocam?

Evet hocam girebiliyorum.
Sorun işletim sisteminde olabilir. Başka bir bilgisayara erişiminiz varsa format usb'si oluşturup temiz kurulum yapmanızı öneririm. Diskte problem varsa bunu yaparken de sıkıntı çıkabilir. Eğer içinde kaybetmek istemediğiniz verileriniz varsa başka bir disk almanızı ve ona işletim sistemi kurmanızı öneririm.

Geri
Yukarı