i5-3470 FiveM FPS düşmesi

Sıradanbiri3498

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. i5-3470 işlemci, 12 GB DDR3 RAM ve RX570 4 GB ekran kartına sahibim. FiveM'de roleplay oynuyorum. Fakat freeroam serverine girdiğim zaman hiçbir şekilde drop yemezken roleplay serverlerine girdiğimde ara ara çok fazla drop giriyor. Normalde Ultra ayarlarda stabil 55 - 65 FPS arasında alıyorum. Bahsettiğim droplanma kısa süreli olmuyor. Yer yer olsa da yaklaşık 3-5 dakika sürekli olarak devam ediyor. Bu ani drop sorunu tam olarak neden kaynaklanıyor olabilir veya bir çözümü var mıdır? Bilgisi veya fikri olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

Dropları yaşadığın sıradaki işlemci ve ekran kartı kullanımlarını atabilir misin?

Dropları yaşadığın sıradaki işlemci ve ekran kartı kullanımlarını atabilir misin?
Genel olarak oyunlarda işlemci ve ekran kartı kullanımım %99 oluyor. Darboğazı bir nebze engellemek adına grafik ayarlarını olabildiğince yüksekte kullanıyorum. Ayrıca farklı işlemci ve farklı ekran kartı bulunan bir bilgisayara kendi HDD'mi taktığımda yine aynı sorunu yaşadım. HDD ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum.

GTA 5'i Windows'un kurulu olduğu HDD'de kullanıyorsan o dediğin gayet mantıklı. Bir de i5 3470 GTA 5'i normalde de sınırda çalıştıran bir işlemci ve FiveM işlemciye çok yükleniyor.

O halde geriye işlemcinin darboğaz yapma ihtimali kalıyor.

Serverdaki içeriklere bağlı olarak değişiyor olabilir diye düşünüyorum. Kullanımları kontrol ederek drop sebebini daha iyi anlarsın.

Geri
Yukarı