i5-3470 GT630 sisteme yükseltme tavsiyesi

Dufy

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar bilgisayar bileşenlerimi yükseltmek istiyorum.

İşlemcim: i5 3470.
Anakart: ASUS P8B75-M/CM6340/DP
RAM: 12 GB.
SSD: 250 GB.
HDD: 1TB.
Ekran kartım: NVIDIA GeForce GT 630.
PSU: 350W.

İşlemci ve ekran kartımı yükseltmek istiyorum.

i7 3770 ve RX 6500 XT almayı düşünüyorum sizce darboğaz vb. olur mu?

Darboğaz olacağını zannetmiyorum ama PSU yetersiz. En az 500W PSU ile yapılabilir bir yükseltme.

Merhabalar bilgisayar bileşenlerimi yükseltmek istiyorum.

İşlemcim: i5 3470.
Anakart: ASUS P8B75-M/CM6340/DP
RAM: 12 GB.
SSD: 250 GB.
HDD: 1TB.
Ekran kartım: NVIDIA GeForce GT 630.
PSU: 350W.

İşlemci ve ekran kartımı yükseltmek istiyorum.

i7 3770 ve RX 6500 XT almayı düşünüyorum sizce darboğaz vb. olur mu?

Hocam ekran kartı ve işlemciyi değiştirmek için PSU'yu değiştirmeniz gerekir bence. Hepsini bir yapabilirseniz yapın.
(Direkt Ekran kartı+PSU'da yapabilirsin, daha sonra işlemci değişirsin.)

Onun yerine en az 9. nesil i5 veya 10. nesil i3 alıp yanına RX 6500XT alırsanız daha sağlıklı olur.

Böyle bir yükseltme elindeki anakartın ve RAM'lerin değişmesi demek tabii ki daha sağlıklı ama bütçeye uygun olmayabilir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin ekran kartina yakin bir ekran kartinda oluyor gibi sende de olabilir iyi arastir.

Dediğiniz gibi yaparsa anakart masrafınada girmesi gerekecek.

İsterse Ryzen de alabilir şu an AM4 anakartlar 400 liraya bile var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin ekran kartina yakin bir ekran kartinda oluyor gibi sende de olabilir iyi arastir.

Dostum arada bir sayı farklı diye FPS değerlerini de yakın zannettin herhalde. RX 6600 RTX3050 veya GTX1660 Ti seviyesi bir kart. 3500 TL seviyelerindeki bir kartla yakın değerler sağlamaz. Bu testi önermem saçma olmuş. Eğer kendi istediği gibi sistem almak istiyorsa darboğaz yapmaz. Fakat yeni teknoloji varken neden eskisi. Yeni model için 100 TL fazla veririm yine de veririm. Eğer çok katı bütçe kuralları uyguluyordu orayı bilemem.

İsterse Ryzen de alabilir şu an AM4 anakartlar 400 liraya bile var.

Dostum arada bir sayı farklı diye FPS değerlerini de yakın zannettin herhalde. RX 6600 RTX3050 veya GTX1660 Ti seviyesi bir kart. 3500 TL seviyelerindeki bir kartla yakın değerler sağlamaz. Bu testi önermem saçma olmuş. Eğer kendi istediği gibi sistem almak istiyorsa darboğaz yapmaz. Fakat yeni teknoloji varken neden eskisi. Yeni model için 100 TL fazla veririm yine de veririm. Eğer çok katı bütçe kuralları uyguluyordu orayı bilemem.
ryzen işlemciyi 400e bulamaz

Geri
Yukarı