i5-3470 GTX 1050 Ti uyumu

meerility

Centipat
Intel Core i5-3470 işlemcim var buna GTX 1050 Ti almayı düşünüyorum. Bir sıkıntı çıkar mı veya darboğaz oluşur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Nvidia'dan şaşmayın. AMD kartları her ne kadar daha güçlü olsa da Nvidia'nın verdiği akıcılığı asla veremiyor. Nvidia size yıllarca sıkıntı çıkarmazken AMD ile sürekli uğraşmak gerekiyor. Şu an R7 370 kullanıyorum (lanet olsun), RX 550-570-580 kullandım hiçbiri en basitinden emektar GTX 550 ti kadar bile akıcı olamadı 😀 Demek istediğim Nvidia ile oynarken içiniz rahat oluyor, işlemciden yana sıkıntı yoksa oyunlara dalıp gidiyorsunuz, içiniz huzur doluyor ,fan sesleri sizi rahatsız etmiyor, AMD ise devamlı alttan alttan insanı huzursuz eden sorunlar çıkarıyor, droplar, ısınmalar,FPS kayıpları, fan sesleri. Sürekli GPU panelini açıp birşeylere bakmak gerekiyor,bir ayar çekmek gerekiyor vs vs. AMD'de bir ağırlık var, hissedenler bilir, birşey yapmak istersin ama o şey hissedilir derecede geç gerçekleşir. Nvidia'da bastın mı hemen yapıyor. Nvidia candır!

Arkadaşlar NVIDIA'dan şaşmayın. AMD kartları her ne kadar daha güçlü olsa da NVIDIA'nın verdiği akıcılığı asla veremiyor. NVIDIA size yıllarca sıkıntı çıkarmazken AMD ile sürekli uğraşmak gerekiyor. Şu an R7 370 kullanıyorum (lanet olsun), RX 550-570-580 kullandım hiçbiri en basitinden emektar GTX 550 Ti kadar bile akıcı olamadı 😀 demek istediğim NVIDIA ile oynarken içiniz rahat oluyor, işlemciden yana sıkıntı yoksa oyunlara dalıp gidiyorsunuz, içiniz huzur doluyor, fan sesleri sizi rahatsız etmiyor, AMD ise devamlı alttan alttan insanı huzursuz eden sorunlar çıkarıyor, droplar, ısınmalar, FPS kayıpları, fan sesleri. Sürekli GPU panelini açıp bir şeylere bakmak gerekiyor, bir ayar çekmek gerekiyor vs vs. AMD'de bir ağırlık var, hissedenler bilir, bir şey yapmak istersin ama o şey hissedilir derecede geç gerçekleşir. NVIDIA'da bastın mı hemen yapıyor. NVIDIA candır!

Hocam bende de i5 3470 var ve R7 240 kullanıyorum Far Cry 3'ü bile zor oynattı sürekli drop gire gire. Yaza doğru paraya kıyıp 1050 Ti alacağım ama AMD de daha güçlü kartlar varmış. Eskiden de AMD Radeon HD 6230 kullanmıştım 512 MB o da hiçbir şeye yetmezdi ancak bu kartlar çok eski mimariye sahip ve güçsüz kartlardı. Şimdi daha güçlü bir AMD alsam pişman eder mi yoksa NVIDIA'ya da bir şans vereyim mi?

Geri
Yukarı