i5 3470, GTX 750 ile iyi performans verir mi?

• Konuyu başlatan unut
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 1B

unut

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 750 Ti bir kart aldım ve yanına işlemci bakıyordum. Soketim biraz eski bir anakart yüzünden çok destek vermiyor. i5 3330 var bir adet, bir adette i5 3470 buldum. Aralarında 20TL fiyat farkı olduğu için 3470 tercih etmeye karar verdim. İyi performans verir mi?

Bence ikisi de değil. Onun yerine rynez 3 1600 almanı öneririm ekran kartı modeli düşük zaten onu da GTX 1050 Ti'a geçmeni öneriyorum ikinci el alabilirsin ve pek iyi performans vermez GTA düşük ayarda oynatır ama Valorant CS tarzı oyunlarda 100'ün üstü alırsın düşük ayarda sanırım.

Bence ikisi de değil. Onun yerine rynez 3 1600 almanı öneririm ekran kartı modeli düşük zaten onu da GTX 1050 Ti'a geçmeni öneriyorum ikinci el alabilirsin ve pek iyi performans vermez GTA düşük ayarda oynatır ama Valorant CS tarzı oyunlarda 100'ün üstü alırsın düşük ayarda sanırım.

Arkadaş yeni almış kartı zaten hemen değiştirmez değiştirse bile artık RX470 gibi kartlara yönelmeli.

Arkadaşlar GTX 750 Ti bir kart aldım ve yanına işlemci bakıyordum. Soketim biraz eski bir anakart yüzünden çok destek vermiyor. i5 3330 var bir adet, bir adette i5 3470 buldum. Aralarında 20TL fiyat farkı olduğu için 3470 tercih etmeye karar verdim. İyi performans verir mi?
Oynamak istediğin oyunlar için youtube'dan ya da forumlarda i5 3470 + gtx 750ti gta v oyun testi vb. vb. gibi yazarak ayrıntılı bilgiye ulaşırsın. Bende evde 2. bilgisayarda i5 3470 + r7 250 2gd3 kullanıyorum işlemci güzel ama bu işlemci max gtx 1050ti destekler deniyordu. Eğer fiyat farkı az olan bir i5 3570 veya 3570k bulursan ona yönel.

Sosyalin ana sayfasında konu oluşturmak için turuncu bir yazı var oraya tıklayıp ne hakkında soru soracaksanız seçin ve oluşturun.

Arkadaş elimde ekran kartı ve anakart mevcut demiş. Ryzen 3 1600 diye bir işlemci modeli yok. Her şey demekle olmuyor bütçesi geniş olsa eleman zaten DDR4 hatta DDR5 güncel bir sistem dizer.

1600 dediğin işlemci çok daha pahalı ayrıca anakart değişimi yapması gerekiyor. Öyle çok büyük bir performans artışı da olmaz oyunda. Ona vereceği para ile 1050 Ti alır.

1600 dediğin işlemci çok daha pahalı ayrıca anakart değişimi yapması gerekiyor. Öyle çok büyük bir performans artışı da olmaz oyunda. Ona vereceği para ile 1050 Ti alır.

Maalesef anakartı değiştirmesi gerekiyor oyun oynaması içinde gerekli olması lazım güçsüz bir PC sahip bana kalırsa sürekli para biriktirsin zamanla tüm her şeyini yükseltsin oncelik anakart daha sonra işlemci ve ekran kartı vs. bence adam hiç karışmasın bilgisayara zamanla yükseltsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı