i5 3470 işlemci 105 derece sıcaklığa ulaşıyor

xMistwerra

Picopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 3470 GTX 1050 ti 8gb ram 1600mhz
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1050 Ti
Anakart
H61 1155 pin
İşlemci
i5 3470
Arkadaşlar fan soğutmaya yetmiyor, macun da kesmiyor yenilendiğim halde. Aklıma şöyle bir şey geldi, kasanın dışına havlu sersem ardından işlemcinin bulunduğu yere kasanın dışından buz şişesi koysam yani şöyle işlemciye dışarıdan ben müdahale edeceğim. Kasa dışından herhangi bir sıkıntı olur mu acaba?

Arkadaşlar fan soğutmaya yetmiyor, macun da kesmiyor yenilendiğim halde. Aklıma şöyle bir şey geldi, kasanın dışına havlu sersem ardından işlemcinin bulunduğu yere kasanın dışından buz şişesi koysam yani şöyle işlemciye dışarıdan ben müdahale edeceğim. Kasa dışından herhangi bir sıkıntı olur mu acaba?
Bence pek etki etmez. Yine 95-100 görür. Termal macun yenileyip temizliğini yapın işlemcini. Pardon sürmüşsünüz macunu. Stok soğutucu mu?

Bence pek etki etmez. Yine 95-100 görür. Termal macun yenileyip temizliğini yapın işlemcini. Pardon sürmüşsünüz macunu. Stok soğutucu mu?

Evet.

Fanı düzgün taktınız mı? Intel stok fan biraz sinir bozucudur. Macunu da doğru uygulamayla mı sürdünüz?

Evet taktim ve aynen Intel bu yönden sinir bozucu RGB'li fanli kasa alacağım ama hangisi iyi olur bilmiyorum o yüzden onun hakkindada bilgi verebilir misiniz rica etsem.

Böyle saçma şeylere kafa patlatmak yerine asıl çözüme odaklansak daha iyi olur gibi. Soğutucu ve sürdüğünüz macun nedir?

Buna benzer olayi PSU da yaşadım kasa dışından üstüne buz koyardım ısınmazdı işlemci için geçerlimi bilmiyorum yapan bir çılgın dostumuz vardır illa.

Böyle saçma şeylere kafa patlatmak yerine asıl çözüme odaklansak daha iyi olur gibi. Soğutucu ve sürdüğünüz macun nedir?

Rampage macunu tam adını unuttum ve stok fan kullanıyorum.

Evet taktim ve aynen Intel bu yönden sinir bozucu RGB'li fanli kasa alacağım ama hangisi iyi olur bilmiyorum o yüzden onun hakkindada bilgi verebilir misiniz rica etsem.

Kasalardan anlamam. Fakat şunu tavsiye edebilirim; işlemcinizi değiştirin. i7 3770 alabilirsiniz bütçeniz varsa. Sıcaklıklar düşebilir. Eğer kasayı çok absürt bir konumda tutmuyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı