i5-3470 işlemcili sistem için yükseltme önerileri

yagizdmrc

Picopat
Daha fazla  
Merhaba ben i5-3470'li kasama ekran kartı alacağım. Bütçede sınırlamam yok sadece darboğazı çok olmasın bu kadar ve SSD de alacağım. Anakartımda M.2 girişi yok bu yüzden SATA alacağım, 1TB F/P SSD önerebilir misiniz? Bir de bunlara uygun PSU önerirseniz sevinirim.

eğer ucuz ise işlemcimide yenileyebilirm ama kasama sadece 3. ve 2. nesil oluyor yeni sistem toplamaya da param yok

Merhaba ben i5-3470'li kasama ekran kartı alacağım. Bütçede sınırlamam yok sadece darboğazı çok olmasın bu kadar ve SSD de alacağım. Anakartımda M.2 girişi yok bu yüzden SATA alacağım, 1TB F/P SSD önerebilir misiniz? Bir de bunlara uygun PSU önerirseniz sevinirim.

Eğer ucuz ise işlemcimide yenileyebilirm ama kasama sadece 3. ve 2. nesil oluyor yeni sistem toplamaya da param yok.

İşlemci yenilenecekse i7 3770 alınabilir ancak sarı sitede en ucuzu 1.5k civarı o yüzden 1155 sokete parça almaya bence değmez.
Ekran kartı olarak da RX 560 ve 1050 Ti gibi kartlar da darboğaz sıkıntısı olmaz.
İşlemciyi değiştirmeyecekseniz 2. el RX 570 alabilirsiniz.

Eğer ucuz ise işlemcimide yenileyebilirm ama kasama sadece 3. ve 2. nesil oluyor yeni sistem toplamaya da param yok.

Bütçede sınırlama yok derken hocam yine de bir şey belirtirsen iyi olur.

zaten i5 -3470 de darboğaz yapmayacak sayılı ekran kartı var ama 7 8 bini aşmazsa iyi olur çünkü ssd ve psu da alcam

İşlemci yenilenecekse i7 3770 alınabilir ancak sarı sitede en ucuzu 1.5k civarı o yüzden 1155 sokete parça almaya bence değmez.
Ekran kartı olarak da RX 560 ve 1050 Ti gibi kartlar da darboğaz sıkıntısı olmaz.
İşlemciyi değiştirmeyecekseniz 2. el RX 570 alabilirsiniz.
işlemciyi i7-3770 yaparsam hangi ekran kartını önerirsniz

7,8k sadece ekran kartı bütçeniz mi ?
evet

valorant payday ark gibi oyunlar oynuycam
eğer işlemciyi değiştirirsem valdoa felan fps im farkedilir şekilde artarsa sıkıntı yok alırım

İşlemciyi i7-3770 yaparsam hangi ekran kartını önerirsniz.

Evet.

Valorant Payday Ark gibi oyunlar oynayacağım.
Eğer işlemciyi değiştirirsem valdoa falan FPS'im fark edilir şekilde artarsa sıkıntı yok alırım.

O zaman eldeki eski parçaları satıp tekrar toplamak daha mantıklı gibi.
He bu anakarta yatırım yapacaksan da i7 3770 alırsan gözle görülür fark olur.
RX 580 kart ile darboğaz yapmaz ya da çok az yapar rahatsız etmez.
GTX 1660 falan da alınabilir.

böyle eski ekran kartlarında çok değişik markalar var hangisine güveneceğimi bilmiyorum link atarmısınız

Geri
Yukarı