i5 3470 işlemciye ekran kartı önerisi

Özelliklerim:
RAM:
4 GB (Kısa zaman içinde 4 GB RAM daha alacağım)
İşlemci: Intel® Core™ i5-3470 İşlemci 6M Önbellek, 3, 2GHz
GPU: Intel HD Graphics 2500
İşletim sistemi: Windows 10 Home 64 Bit.

GT 710 ya da GT 1030 alsam ne olur?

RX 6400, RX 6500 XT, son seçenek olarak RX 560 ama bunlardan en çok 6500 XT almanı öneririm onu alamıyorsan NVIDIA tarafından minimum GT 1030 maximum ise GTX 1650 alınabilir ama tercihin bence 6500 XT veya GTX 1050- 1050 Ti dengi bir kart olmalı.

Peki, ekran kartı olmadan bu kadar düşük fps almam normal mi?
Kesinlikle normal.

Normal, ben dediğin oyunlarda 0 kasma gtx 750ti ile
Anladım çok teşekkür ederim bilgi için.

RX 6400, RX 6500 XT, son seçenek olarak RX 560 ama bunlardan en çok 6500 XT almanı öneririm onu alamıyorsan NVIDIA tarafından minimum GT 1030 maximum ise GTX 1650 alınabilir ama tercihin bence 6500 XT veya GTX 1050- 1050 Ti dengi bir kart olmalı.

Kesinlikle normal
Çok uygun fiyata 2. el GT 710 buldum onu almakla almamak arasında kaldım.

Kesinlikle normal.
Bahsettiğin kartlar (6400'ü bilmiyorum) 1050 TI'dan daha güçlü kartlar değil mi? Ben de i5 3470 ile 1050 TI kullanıyordum eskiden ve darboğaz olmuyordu. Yanlış hatırlamıyorsam 570-580 darboğaz yapıyordu.

Bahsettiğin kartlar (6400'ü bilmiyorum) 1050 Ti'dan daha güçlü kartlar değil mi? Ben de i5 3470 ile 1050 Ti kullanıyordum eskiden ve darboğaz olmuyordu. Yanlış hatırlamıyorsam 570-580 darboğaz yapıyordu.

560 kesinlikle 1050 Ti dengi değildir. Düz 1050'ye bile ancak rakip. 560'ı şu an kullanıyorum ve bu ekran kartını kullanırsa darboğaz olmayacaktır ama bundan önce 6500 XT almasını önermemin sebebi 500 serisi kartlarda WattMan haddinden fazla ihtimalle karşımıza çıkabiliyor 6500 XT'de ise bu durum yok denecek kadar az varsa değişim yapılır ve sorun çözülür. 6400 ise 560'tan daha modern bir mimariye sahip daha az güç çekip daha fazla FPS sağlıyor. Ben arkaşada bir aralık bilgilendirme yaptım bütçesi ve keyfi yettiğince alım yapabilir. GTX 1650'de alsa olabilir ama darboğaz olacaktır. Dediğim gibi en temizi 6500 XT.

6500 XT’de inanılmaz şekilde darboğaz yapar. En iyisi rx 570 yada 1050 Ti olur.

Çok uygun fiyata 2. el GT 710 buldum onu almakla almamak arasında kaldım.
İşlemcin benimkinden iyi ve benim işlemcim gta 5'i ultra ayarlarda açamama aracı oluyor darboğaz yapmayacak daha üst seviye bir kart almazsan en düşükte 30-40 fps gta oynarsın. Daha iyisine bütçen varsa yükselt yoksa al ama dediğim gibi çok zayıf bir kart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcin benimkinden iyi ve benim işlemcim gta 5'i ultra ayarlarda açamama aracı oluyor darboğaz yapmayacak daha üst seviye bir kart almazsan en düşükte 30-40 fps gta oynarsın. Daha iyisine bütçen varsa yükselt yoksa al ama dediğim gibi çok zayıf bir kart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ya gta oynamak gibi bir amacım yok ama beni çok sıkıntıya mı sokar gerçekten tek istedeğim valo cs gibi oyunları 30 fps oynamamak.

6500 XT’de inanılmaz şekilde darboğaz yapar. En iyisi rx 570 yada 1050 Ti olur.
Dediğiniz gibi varmış. Çok önceden bir test'e bakarak ve arkadaşımın bir nesil üst işlemciyle deneyimine göre yorumlamıştım.

Ya GTA oynamak gibi bir amacım yok ama beni çok sıkıntıya mı sokar gerçekten tek istedeğim Valorant CS gibi oyunları 30 FPS oynamamak.

En azından ikinci el 1030 al. 30 FPS rekabetçide tam bir işkence olur inan bana.

Ya gta oynamak gibi bir amacım yok ama beni çok sıkıntıya mı sokar gerçekten tek istedeğim valo cs gibi oyunları 30 fps oynamamak.
1080 p low'a bakar mısın WTF!!!?

Son düzenleme:
Bu bile benim icin hayal edilemez 30 fps aliyorum ama oyunum bu kadar rahat degil gayet de rahat oynuyor en dusuk ayarlarda 30 fps alıyorum ve aşırı kasıyor adam gördüğümde oyun direk gidiyor ve tabi ki aşırı kasıyor
Dediğiniz gibi varmış. Çok önceden bir test'e bakarak ve arkadaşımın bir nesil üst işlemciyle deneyimine göre yorumlamıştım.

En azından ikinci el 1030 al. 30 FPS rekabetçide tam bir işkence olur inan bana.

1080 p low'a bakar mısın WTF!!!?

Yeni konular

Geri
Yukarı