i5 3470 Kullanımı Valorant'ta %100 oluyor

• Konuyu başlatan CFK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 594

CFK

Hectopat
Daha fazla  
RAM
DDR3 8 GB 1600 MHz
SSD veya HDD modeli
240GB SSD
Ekran kartı
Phoenix RX550 2GB
Anakart
ECS H61H2-MV.
İşlemci
i5 3470.
Merhaba, bilgisayarım bu aralar çok kasmaya başladı, eski olduğunun farkındayım ileride yenileyeceğim ama şu an idare etmek zorundayım. Upgrade yapamam yani. Valorant'ta veya başka oyunlarda sürekli CPU kullanımı %100'de ekran kartı da aynı şekilde anlamış değilim, sürekli FPS düşmesi yiyorum. Kasa içi hava akışım iyi durumda. Termal macun yeni (Cooler Master). Büyük ihtimalle eski olduğundan ve Valorant'ın optimizasyon eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü önceden böyle olmuyordu.

Sıcaklık değerli vs bu şekilde : https://resmim.net/cdn/2022/03/12/T6Y3T.png

Son düzenleme:
Sıcaklıklar gayet güzel fakat işlemci kullanımı çok anormal. Görev yöneticisinde işlemciyi sömüren program mevcut mu?
Mevcut sadece ama sadece arkada valorant sömürüyor işlemciyi. Başka program açık mı diye sorarsanız discord açık sadece google vs gibi uygulamaları kapatıyorum komple. Anlamadığım şekilde fps droplar çok fazla.

Mevcut sadece ama sadece arkada Valorant sömürüyor işlemciyi. Başka program açık mı diye sorarsanız Discord açık sadece Google vs gibi uygulamaları kapatıyorum komple. Anlamadığım şekilde FPS droplar çok fazla.

Debloat yapın. Windows'un hizmetleri, telemetry vs. gereksiz şeyleri kapatmanız iyi olur. Technopat'ta bunun için rehber vardı sanırım. Bunun dışında başka fikrim yok.

Geri
Yukarı