i5-3470 laptopa macOS kurulumu

iBereket

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bilgisayarıma MacOS kurulumu yapmak istiyorum. Daha önce kurulum yapmıştım fakat internet (Ethernet olmasına rağmen) ve sesi tanıtamadım. Buradan birkaç konuyu inceledim yine de başarılı olamadım. Birincisi sistemim uyumlu diye düşünüyorum, yine de sistemimi yazacağım. Ekstra olarak bana bu kurulumda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu sisteme hangi MacOS sürümü uyumlu öğrenmek istiyorum. Bilgisayarcıya gittiğim zaman kurulum ücreti için 150TL dedi bu yüzden kendim kurmak istiyorum. (BİLGİSAYARIM MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR)

Anakart: Casper Nirvana notebook (başka herhangi bir şey yazmıyor birçok program indirdim yine böyle yazıyor)
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz (4cpus) (3.Nesil)
RAM: 8 GB (modelini bilmiyorum)
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 630 2 GB
Ses: HDAUDIO\FUNC_01&VEN
İnternet: Realtek PCI-e FE Family Controller
SSD: Toshiba TR-200 256GB
HDD:WD Blue 500 GB SATA/ 16MB Cache

Eğer uyumluysa hangisini kurmam gerekiyor? Ama dediğim gibi önceden kurdum. İnternet ve ses ayar kısmında sürekli hata yaşadım ekran kartımı tanıtamadım. Umarım yardımcı olursunuz, teşekkür ederim.

Big Sur'a kadar uyumluluğu var ama ben performans açısından Mojave kurmanı öneririm.
Ama veridiğiniz bilgilerden ses kartı modelinizi çözemedim. Bu sebeple Kurulum Sonrası Gerekenler için de yazanı değil de VoodooHDA dosyasını kullanın. Tabiki de bu işlemi kurulumdan sonra yapınız.

Big Sur'a kadar uyumluluğu var ama ben performans açısından Mojave kurmanı öneririm.
Anladım teşekkür ederim. Bu attığınız kısımda ki kodlama işlemlerini nasıl yapacağımı pek bilmiyorum bu konularda pek bilgim de yok bunun için ayrı bir konunuz var mı acaba...

Yeni konular

Geri
Yukarı