i5 3470 RX 550 sistem oyunlarda FPS düşüşü

Sabri Tok

Hectopat
RAM
8 GB 1666 MHZ
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD 1 TB HDD
Ekran kartı
RX 550 4 GB
İşlemci
İ5 3470
Merhaba sistemim.
i5 3470 CPU.
RX 550 4 GB.
8 GB RAM 1666 MHz.
512 GB SSD 1 TB HDD.
Var sistemimde ama Valorant CS:GO gibi oyunlarda bile 30 FPS alıyorum bir dakika falan sürüyor sonra geri normal değerlere çıkıyor FPS 100-150 arası 2-3 dakika sonra yine 30 FPS'ye düşüyor ben sebebini termal macun olduğunu düşünüyorum.
Artı olarak GameLoop'dan PUBG Mobile oynarken FPS sürekli 30-60 arası işlemci kullanımı yüzde 30-50 RAM kullanımı yüzde 60-90
Anakart modeline bakıyorum Casper Nirvana notebook yazıyor.

@Juzou Oyunlarda ekran kartı sıcaklığı 70'i geçmiyor hocam kullanım da 80-100 işlemci ise 50 falan RAM yüzde 42.

Bence bir format atın çok garip eğer işlemcinin sıcakligi yuksekse arada drop girmesi normal fakat yazdiginiza gore sicaklik 50 derece arkada yuksek islemci kullanan veya yuksek RAM kullanan procgrmlar var ise kapatin oyle deneyin eger olmaz ise format atmanızı öneririm.

Bence bir format atın çok garip eğer işlemcinin sıcakligi yuksekse arada drop girmesi normal fakat yazdiginiza gore sicaklik 50 derece arkada yuksek islemci kullanan veya yuksek RAM kullanan procgrmlar var ise kapatin oyle deneyin eger olmaz ise format atmanızı öneririm.

Tamamdır hocam. Ben bir kardeşime PC dizdim ve ona Driver Booster kurdum diye Windows 11 yazılımı bozuldu. Ondan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı