i5-3470 RX 560 bilgisayar donuyor

goldowl

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün LoL oynarken PC bir anda dondu mouse ve klavye falan çalışmıyordu görüntüde dondu. Tek çare yeniden başlatmaydı yeniden başlattım tekrar oyuna girdim yaklaşık 10-15 dakika sonra gene dondu sıcaklıktan olduğu düşünmüyorum. Ekran kartı 44-45 derece arasındaydı bir de daha önceden de bu tarz bir şey oluyordu ama eskiden klavye ve mouse donuyor ama görüntü devam ediyordu sadece yeniden başlatınca düzeliyordu. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler. Sistemi aşağıya yazdım.

• Ekran kartı; AMD Radeon RX 560.
  • İşlemci; i5-3470
  • RAM; 2 tane 4 GB DDR3.
  • 500 watt PSU.
  • İşletim sistemi; Windows 10 Pro 64 Bit.

Kasa içi temizliği, görev yöneticisinde disk kullanımı ve termal macunu kontrol ederseniz ve düzeltirseniz belki çözülebilir.

Kasa içi temizliği, görev yöneticisinde disk kullanımı ve termal macunu kontrol ederseniz ve düzeltirseniz belki çözülebilir.
Kanka başka bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü bazen ekran gidip geliyor ( gidip geliyor derken ekran siyah oluyor oyun video vb şeyler devam ediyor) hemen geri geliyor

Kasanın içi böyle temiz yani.

Fakat termal macunun durumunu bilmiyorum yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum daha önce hiç değiştirmedim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230328_202040.jpg
    IMG_20230328_202040.jpg
    316,6 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı