i5 3470 RX 560 oyunlarda takılıyor

Oktay4545

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, sistem özellikleri şu şekilde:

Ekran kartı: RX560 4 GB.
RAM: DDR3 16 GB.
İşlemci: Intel Core i5 3470.
Anakart: Gigabyte H61m.

Oyunlarda FPS'im yüksek mesela Valorant'ta 200+ FPS alıyorum ama çok kısa süreli ve sürekli bir anlık takılma oluyor. LoL'de ise oyun clientine girdiğimde veya oyun ararken veya oyun bulduğunda ekran bir anda siyah, beyaz(1 kere oldu) ve mavi renklerde kalıyor ama bilgisayar çalışıyor. Reset attığımda düzeliyor sonra yine LoL'e girdiğimde yine aynı renklerde kalıyor. Birkaç reset attıktan sonra oyuna girebiliyorum girdiğim zamanda halen FPS'im yüksek ama Valorant'taki gibi anlık takılmalar oluyor yardımcı olur musunuz? Sizce sorun nerede? Bilgisayarcıya götürdüm ekran kartında problem yok dedi.

Arkadaşlar merhaba, sistem özellikleri şu şekilde:

Ekran kartı: RX560 4 GB.
RAM: DDR3 16 GB.
İşlemci: Intel Core i5 3470.
Anakart: Gigabyte H61m.

Oyunlarda FPS'im yüksek mesela Valorant'ta 200+ FPS alıyorum ama çok kısa süreli ve sürekli bir anlık takılma oluyor. LoL'de ise oyun clientine girdiğimde veya oyun ararken veya oyun bulduğunda ekran bir anda siyah, beyaz(1 kere oldu) ve mavi renklerde kalıyor ama bilgisayar çalışıyor. Reset attığımda düzeliyor sonra yine LoL'e girdiğimde yine aynı renklerde kalıyor. Birkaç reset attıktan sonra oyuna girebiliyorum girdiğim zamanda halen FPS'im yüksek ama Valorant'taki gibi anlık takılmalar oluyor yardımcı olur musunuz? Sizce sorun nerede? Bilgisayarcıya götürdüm ekran kartında problem yok dedi.
Ekran kartın kaç fanlı 2 ise pek sorun çıkmamalı çünkü eğer tek canlı ise zorlamamalısın

KONTROL EDİYORUM SICAKLIK DEĞERLERİ NORMAL

EKRAN KARTIM 50-55 DERECELERDE İŞLEMCİDE ÖYLE
Çok iyi o zaman bilgisiyar performansını yükseğe al işlemci çekirdeğini arttır varsa da ekran kartını kaliteye değil performansa çek.

EKRAN KARTIM 1 FANLI 2 YEMİ ÇIKARMALIYIM?
Hayır onu sıcaklık için demiştim ama sıcaklığın gayet iyi

Yeni konular

Geri
Yukarı