i5 3470 - RX550 sistem için 300W PSU yeterli mi?

Sisuuu

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi sistemime 300W PSU yeterli midir? Oyunlarda anı FPS düşüşleri yaşıyorum Euro Truck Simulator oynuyorum genelde, FPS dusmesinin sorunu PSU olabilir mi?
Esonic H61 anakart
i5 3470 işlemci
2x8 GB RAM
RX550 2 GB ekran kartı
4 RGB fanli kasa
Snowman M120 işlemci sogutucu.

Peki Ryzen 3 sistem önermiştin üstte onunla aralarında seçim yapacak olsan hangisi derdin?

İlla benim attıklarımı almak zorunda değilsin sahibindene bak çok iyi F/P sistemler denk geliyor.
Alttakini seçme sebebim Ryzen olanda SSD yok ama alttakinde M.2 var 512 GB ayrica R3 3100 ile i3 10100 aralarında fark yok.

İlla benim attıklarımı almak zorunda değilsin sahibindene bak çok iyi F/P sistemler denk geliyor.
Alttakini seçme sebebim Ryzen olanda SSD yok ama alttakinde M.2 var 512 GB ayrica R3 3100 ile i3 10100 aralarında fark yok.

Ya pek fazla anlamadıgım için sordum bendeki sistem 3 k ya falan aldım geçen sene komple ekran klavye kulaklık vs G2030 işlemci vardı onu değiştirdim işte bir tık toparladı şu an Ultra ayarlarda ETS 2 de 25 FPS falan veriyor :D bir de kral bir şey soracağım ya sen anlıyorsun bu işlerden benim için müsait olunca bir araştırma yapar mısın şimdilik 5 6 k civarı yükseltilmeye müsait bir sistem baksak ama şu şekilde bütçe oluştukça yükseltilebilecek bir şey olması lazım hemen bir parça değiştirince tıkanıp kalmaması komple sistem değiştirme istememesi lazım yani fiyatı 4 k da olabilir şu elimdekinden düşük sistem olmaz sonuçta ben bakıyorumda yani aşa yukarı bu sistemi satsam sadece kasa olarak tabii 2.5 3 k arası eder fakat şöyle yapabiliriz yükseltilebilir giriş seviyesi bir sistemi zamanla uprage edebiliriz ya ne demek istediğimi anlayacak mısın bilmiyorum fakat anlaşılır umarım.

Onun büyük ihtimalle yazılımsal bir sıkıntısı var ama güç kaynağıda yükseltilebilir tabii.

Değmiyceği kanısına vardım PSU'lar bin TL falan buna o parayı harcasamda tatmin etmeyecek birkaç oyunda ancak tatmin eder daha ileriye dönük PC yapmayı düşünüyorum imkanlar doğrultusunda teşekkürler yorumun için.

Tam anlayamadım sadece kasa için ne kadar bütçen var elindekini sattin olarak farz et. İleriye dönük olması için başta PSU'nun kaliteli bir şey olması lazım.

Tam anlayamadım sadece kasa için ne kadar bütçen var elindekini sattin olarak farz et. İleriye dönük olması için başta PSU'nun kaliteli bir şey olması lazım.

Kral bu elimdeki parçalar kolay kolay satılmaz ya bence zamanla satılır şu an bütçem 6 bin TL falan işte ancak o kdar ileride yükseltebilirim fakat tabii zaman ister bütçe için.

Geri
Yukarı