i5-3470 - RX570 8 GB sistemde darboğaz yaşanır mı?

rest403

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Şu anda sahip olduğum bu sistemde ekran kartımı yenilemek istiyorum. Bundan dolayı araştırmalarım sonucu bu işlemcime uygun olacağını düşündüğüm AMD Radeon RX570 8 GB modelini buldum. Benim sistemime bakılarak bu ekran kartı modeli sistemimde darboğaz gibi sıkıntılar yaşatır mı? İşlemcime uygun olur mu?
Sistemim:
-i5-3470 işlemci
-16 GB DDR 3 RAM
-AMD Radeon R7 240 4 GB ekran kartı
-500W+ Power Supply
-Asboard H61 LGA 1155 anakart
-1920x1080 monitör

Büyük bir darboğaz yaşanmasını beklemiyorum. Yine de, mümkünse işlemci yükseltmesi yapmak gelecekte daha iyi bir deneyim sunabilir.

Hocam anakartım daha fazla yükseltmeye el vermiyor işlemci yükseltmek istesem anakartda almam gerekecek o kadar bütçem yok maalesef grafikleri yüksek tutsam mesela RDR2 gibi oyunlarda falan yine de darboğaz yaşar mıyım?

Zar zor kurtarır ama bazı oyunlarda sıkıntı yapar.

Hocam yeni nesil oyunlarda grafiği yüksek tutsam yine de darboğaz yaşar mıyım hiç mi oluru yok sizce?

İşlemci tabanlı oyunlarda darboğaz yaşarsınız fakat 60a sabitledikten sonra bir sorun olmaz. Diğer oyunlarda da pek sorun çıkaracağını zannetmiyorum ucu ucuna kurtarır.

Hocam yeni nesil oyunlarda grafiği yüksek tutsam yine de darboğaz yaşar mıyım hiç mi oluru yok sizce?

Yeni nesil derken? Yani RX 570 yeni nesil oyunları kendisi dahi kaldıramaz. Low ayarlarda açabilirsiniz bazı oyunları ki darboğazda yapacaktır.

Hocam anakartım daha fazla yükseltmeye el vermiyor işlemci yükseltmek istesem anakartda almam gerekecek o kadar bütçem yok maalesef grafikleri yüksek tutsam mesela RDR2 gibi oyunlarda falan yine de darboğaz yaşar mıyım?

1080P'de oynamazsanız sorun olmaz.

1080P'de oynamazsanız sorun olmaz.

1080P'de oynayacağım hocam alırsam :()

Yeni nesil derken? Yani RX 570 yeni nesil oyunları kendisi dahi kaldıramaz. Low ayarlarda açabilirsiniz bazı oyunları ki darboğazda yapacaktır.

İnternetten Gametest'ler beni ikna etmişti açıkçası 2019-2022 oyunlarını çok yüksek grafiklerde oynatabiliyordu videolara bakılırsa zaten emin olmadığım için form açtım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı