i5 3470 sistem iyi mi?

doclock4715

Decapat
i5 3470 3.2GHz işlemci.
R7 240 4 GB ekran kartı.
4+2 GB DDR3 RAM.

Eğer iyi değilse güçlendirsek yeni oyunları açacak güce veya kasmadan kod yazma programlarını kaldırır mı?

Aslında konu başlığına "Sistemim" yazmıştım yani benim olduğunu belirtmiştim ama malesef moderatör veya başka birileri kafasına göre değiştirmiş konu başlığını. Biraz dikkat edilirse daha iyi olur.

İlginiz için teşekkür ederim. Sistemi güncelleştirmek mi mantıklı olur yoksa yeni bir bilgisayar almak mı mantıklı olur sizce? Bütçe olarak kafamda net bir şey yok. Önerilere açığım.

Aslında konu başlığına "Sistemim" yazmıştım yani benim olduğunu belirtmiştim ama maalesef moderatör veya başka birileri kafasına göre değiştirmiş konu başlığını. Biraz dikkat edilirse daha iyi olur.

İlginiz için teşekkür ederim. Sistemi güncelleştirmek mi mantıklı olur yoksa yeni bir bilgisayar almak mı mantıklı olur sizce? Bütçe olarak kafamda net bir şey yok. Önerilere açığım.

Bütçe 5000 TL üstünde ise her şeyi değiştirmek daha mantıklı olur sizin için.

Yeni her zaman yenidir. Bütçen var ise bunu elden çıkartıp 0 sistem dizmek daha iyi olacaktır. Değil ise güncelleştirmek adına anakart ve RAM'lerden başlayabilirsin. İşlemci için bir şey diyemeyeceğim Intel için 10.nesilden aşağısı artık önerilmiyor.

Anladım. Karar vereceğim zaman dediğiniz gibi bütçeme ve isteklerime göre karar vereceğim. Ayıracak bütce fazla değilse Anakart ve Ram Önceliğim olacak. Eğer Yeterli Bütçeyi bulursam Laptop veya yeni bir kasa toplarım yüksek ihtimalle. Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için.

Geri
Yukarı