i5 3470 Sistem ne kadar eder?

RX 580 piyasası 2-3 bin bandında gidiyor. Diğer parçaları da ekleyip zorlanırsa 5 bine gider.

580 3K TL etmez. Maksimum 2300 TL edecek bir kart.

Peki arkadaşlar sistem ne önerirsiniz yani gidip i7 3770 takmak buna saçmalık olur herhalde darboğazı da cabası ben ekran kartını elimde tutup Ryzen'e geçsem ne önerirsiniz?

580 ile AM4 yönelebilirsin. İleri bir zamanda da kartı yükseltirsin cillop gibi olur.

Peki arkadaşlar sistem ne önerirsiniz yani gidip i7 3770 takmak buna saçmalık olur herhalde darboğazı da cabası ben ekran kartını elimde tutup Ryzen'e geçsem ne önerirsiniz?

R5 3600 alabilirsin anakartıda A320 veya B450 alırsın her işlemci her anakarta takılmıyor R5 3600 AM4 soket yani AM4 soket anakart alman lazım.

Üstüne 2x8 DDR4 RAM gerek.

AM4 yöneltebilirsiniz derken onu da kast ediyoruz zaten. Sadece işlemciyle yönelemez.

3600 ve B450 iyidir. RAM olarak bu alınabilir.

Bütçeye göre öneri değişir.

Bana maliyeti ne olur öyle bir sistemin arkadaşlar? Tek tek yazabilir misiniz işlemci marka modeli ve aşağı yukarı fiyatı vs.

Bana maliyeti ne olur öyle bir sistemin arkadaşlar? Tek tek yazabilir misiniz işlemci marka modeli ve aşağı yukarı fiyatı vs.

Sıfır olarak bu civarlar.

Bütçeye bağlı olarak ikinci elden 5500 ya da 3600 tercih edilir.

Anakart olarak A320 bakabilirsin. İndirimlerde daha da düşüyor.

İkinci ele de yönelebilirsin. Her şey bütçene bağlı kısacası. :D Bütçeni belirtirsen daha iyi yardımcı oluruz.

İkinci el B450'yi sıfırı 2.5-3K ikinci el 1800-2000'e tahminimce bulursun.
İşlemci R5 3600 Teknobiyotik'te fiyatı fena değil.
PSU kasa RAM falan filan 4-5k tutar.
İşlemciyi ikinci el aramayın/almayın çünkü çok uğraştırıyor ayrıca üzerine biraz daha para ekleyip garantili bir ürün almak bence daha mantıklı.

Sıfır olarak bu civarlar.

Bütçeye bağlı olarak ikinci elden 5500 ya da 3600 tercih edilir.

Anakart olarak A320 bakabilirsin. İndirimlerde daha da düşüyor.

İkinci ele de yönelebilirsin. Her şey bütçene bağlı kısacası. :D

R5 5600 bence hem pahalı (sisteme göre) hem de fazla gelir.

İkinci el B450'yi sıfırı 2.5-3K ikinci el 1800-2000'e tahminimce bulursun.
İşlemci R5 3600 Teknobiyotik'te fiyatı fena değil.
PSU kasa RAM falan filan 4-5k tutar.
İşlemciyi ikinci el aramayın/almayın çünkü çok uğraştırıyor ayrıca üzerine biraz daha para ekleyip garantili bir ürün almak bence daha mantıkla.

R5 5600 bence hem pahalı (sisteme göre) hem de fazla gelir.

Fazla gelmesi bir zarar teşkil etmez. 3600 ile 5600 arasında sağlam seviye de fark var. 3600 ve 5500 sıfır olarak tercih edilebileceğini düşünmüyorum şahsen.

İkinci elde ikisi de 2200-2300 seviyelerine bulunuyor. Bütçeyi öğrenirsek daha iyi öneride bulunuruz.

Şu anki PSU ve kasa yeterli ise değiştirmeye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı