i5-3470 sistemde yüksek disk kullanımı ve RAM kullanımı

Alexinsoldassa

Hectopat
Daha fazla  
1636746753874.png

Durum bu. Şu an spybot ile taratıyorum. Malwarebyte temiz dedi. Yeniden başlattım duzelmedi. Sebebi ne olabilir? Çözümü nedir?

i5-3470 işlemci 3.20 GHz.
8 GB DDR3 RAM.
750 Ti ekran kartı.
500 GB hard disk (SSD degil.)

Lütfen yeni PC al, SSD al gibi önerilerinizi kendinize saklayın. Ben dün gayet normal çalıştırdıgım bilgisayarımın bugün neden bu hale geldigini ögrenip bunu çözmek istiyorum. Herhangi bir şey indirmedim, abuk subuk sitelerde bulunmadım. Garip görülebilecek tek şey PC'nin yaklaşık 30 saattir açık olması. Bir oyun için AFK farma bırakmıştım. Bunun dışında herhangi sorun yaratabilecek bir şey yaşanmadı. PC'yi yeniden başlatmama ragmen düzelmedi. Defender açık degil bu arada onu da ekleyeyim. Yuklememiş olmama ragmen bir ara CCleaner da çalıştı ve işlemi sonlandırdım. Neler oluyor anlayamıyorum ama bu bilgisayarda bir şeyler yolunda gitmiyor. Lütfen yardımcı olun.

Disk sağlığına bir bakın derim. CCleaner ile kayıt defteri temizliği yapabilirsiniz bende işe yaramıştı. CCleaner ile kayıt defteri temizliği yaparken mutlaka yedek alın. Kayıtlı şifrelerinizin gitmesini istemiyorsanız tarayıcılardaki işareti kaldırın.

Diskin sebebi virüs taraması olabilir.
taramadan önce de yüksekti.Başka bir problem var.Disk ara ara düşse de bellek yarıdan aşagı düşmüyor. boştayken sistem %50 de kullanılıyor. en fazla chrome kullanıyor o da tek sekmeyle nasıl 500 mb yiyebilir aklım almıyor.

Taramadan önce de yüksekti. Başka bir problem var. Disk ara ara düşse de bellek yarıdan aşagı düşmüyor. Boştayken sistem %50 de kullanılıyor. En fazla Chrome kullanıyor o da tek sekmeyle nasıl 500 MB yiyebilir aklım almıyor.

Hocam RAM kullanımız biraz ilginç.

Disk sağlığına bir bakın derim. CCleaner ile kayıt defteri temizliği yapabilirsiniz bende işe yaramıştı. CCleaner ile kayıt defteri temizliği yaparken mutlaka yedek alın. Kayıtlı şifrelerinizin gitmesini istemiyorsanız tarayıcılardaki işareti kaldırın.
benim anlamadıgım sistemime yüklememiş oldugum ccleaner nasıl olabiliyor da arkaplanda açık olabiliyor? spybot taraması bittikten sonra ccleanerla bir kayıt defteri temizliği yaparım sorun çözülmezse.
Hocam RAM kullanımız biraz ilginç.
keşke sırf o ilginç olsa. Bilgisayar hiçbir aksiyon anında degilken sebepsiz yere bu hale geldi. turkcellden içinde milyon tane kvk uygulaması olan telefon almışım gibi hissediyorum,nefret doluyum an itibariyle.

benim anlamadıgım sistemime yüklememiş oldugum ccleaner nasıl olabiliyor da arkaplanda açık olabiliyor? spybot taraması bittikten sonra ccleanerla bir kayıt defteri temizliği yaparım sorun çözülmezse.
Bilgisayara yüklenen bazı programlar yüklenirken yanlarında başka bir programı da yükleyebilir. Program yüklerken ileri,ileri,ileri ve kur diyip yapanlar için reklam tuzağı gibi bir şey. Flash player zamanında yanında Mcafee yüklüyordu mesela.

Benim anlamadıgım sistemime yüklememiş oldugum CCleaner nasıl olabiliyor da arka planda açık olabiliyor? Spybot taraması bittikten sonra CCleaner'la bir kayıt defteri temizliği yaparım sorun çözülmezse.

Keşke sırf o ilginç olsa. Bilgisayar hiçbir aksiyon anında degilken sebepsiz yere bu hale geldi. Turkcell'den içinde milyon tane KVK uygulaması olan telefon almışım gibi hissediyorum, nefret doluyum an itibarıyla.

Ben Turkcell'den 1700TL'ye laptop almıştım RAM kullanımı aynı sizin gibiydi %100 disk hatası vardı iade etmeye çalıştık kabul etmediler 5 kez garantiden geldi gitti en sonunda THH'ye başvurduk 1 1,5 2 yıl sonra kazandık.

Bilgisayara yüklenen bazı programlar yüklenirken yanlarında başka bir programı da yükleyebilir. Program yüklerken ileri,ileri,ileri ve kur diyip yapanlar için reklam tuzağı gibi bir şey. Flash player zamanında yanında Mcafee yüklüyordu mesela.
Yuklemelerimde dikkatliyimdir next next nextcilerden degilim aslında. Yukleyip kaldırdıgım sadece steam ve epic games oyunları. Onların da böyle bir eklentileri yok bildigim kadarıyla. Böyle şeylere takıntılıyım biraz kontrolün bende olmadıgı durumlarda huzursuz oluyorum. Şu dertlerimden kurtulduktan sonra o nasıl pc ye girmiş onu da araştırıcam.
Durum güncelleme: An itibariyla disk kullanımı normale döndü. Ek olarak şu tablonun yanına windows update in 21h1 11 isimli güncellemesinin bildirimi düştü. Taramalar bittikten sonra yapması için yeniden başlatacagım bilgisayarı. bellek kullanımını yuzde 50 ye sabitleyen arkadaş bu olamaz diye düşünüyorum ama tam bilgi vermek açısında eklemek istedim.

Defender ile SysMain sağlam sömürmüş. İkisini devre dışı bırakınca düşmesi lazım.

Geri
Yukarı