i5 3470 Sistemdeki anakart ve PSU turboxmuş

Gedir781

Centipat
Daha fazla  
Tam da okulların üniversitelerin başladığı dolarında en yüksek zamanlardında eski pcim bozuldugu için 3250 ₺ye bir PC aldim. Fakat 4 ay sonra anakart ve PSU'nun Turbox oldunu fark ettim. PC'de bir sorun olmamasına rağmen PC'nin start tusuna basmıyorum 1 haftadir. Uykularım kaçıyor. Ben ne yapayim anakart ve PSU mu alayım piyasada H61 sadece BIOSTAR var alinabilecek. O da nadir yoksa garanti bitene kadar kullanayım mı? Akıl verirseniz çok sevinirim pcmi duvara vurmak üzereyim.

Sistem: Intel Core i5 3470.
AMD Sapphire RX 550.
WD 7200 prm 500 GB HDD.
Gigabyte 120 GB SSD.
16 GB Kingston 1600 MHz RAM.
DDR3 Turbox H61 anakart.
Turbox 400W PSU.

Islemci haric hepsi sıfır 24(20) ay garanti.

Hocam, ilk tercih PSU olsun. Anakartın acelesi yok.

Bilgisayarcılarda olabiliyor eski anakartlardan. Dün gittiğimde 2 tane ASUS Prime H61M-K gördüm. Fahiş fiyatlara satabilirler ama.

Zamanında LGA775 anakart için 400 TL istemişlerdi benden. O zamanın ekonomisiyle çok fahiş bir fiyat. Aynı fiyata sıfır, son nesil Intel Z çipli anakart alınıyordu.

Son düzenleme:
Ikinci el parca almak istemiyorum. Fahiş fiyat olacağı da kesin. Sıfır biostardan baska almak mantıklı gelmiyor. Psu 400w olmasina rağmen sistemi rahatlikla başlıyor ve ses cikarmiyor. Anakartdada bir sorun yok 4 ay sonra farkkettim markalarını zaten. 20 ay garantisi var ürünlerin buna rağmen turbox olmalari canımı sıkıyor siz sorun olmamasina rağmen alir mıydınız

Ikinci el parca almak istemiyorum. Fahiş fiyat olacağı da kesin. Sıfır BIOSTAR'dan baska almak mantıklı gelmiyor. PSU 400W olmasina rağmen sistemi rahatlikla başlıyor ve ses cikarmiyor. Anakartdada bir sorun yok 4 ay sonra farkkettim markalarını zaten. 20 ay garantisi var ürünlerin buna rağmen Turbox olmalari canımı sıkıyor siz sorun olmamasina rağmen alir mıydınız

Nereden aldınız N11'den falan mı?

Geri
Yukarı