i5-3470 sisteme 700₺ ekran kartı önerisi

Bütçe
500-600 TL Max.700

S a r i J

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
16 GB DDR3 RAM \ Intel Core i5 3470 \ Intel HD Graphics 2500 \ SSD 1>TURBOX 256 GB SSD \ SSD 2> BORY R500 120 GB SSD \ TURBOX Proxima MA03 Kasa \ TURBOX Workteam H61C Anakart

PC Modeli/Markası= TURBOX TX1717
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma ekran kartı almam gerekiyor. Bütçem çok sınırlı. Sistem özellikleri aşağıda:
Turbox workteam H61C anakart,
16 GB RAM,
SSD 1 128 GB,
SSD 2 256 GB,
i5 3470 işlemci,
Intel HD 2500 ekran kartı. (zaten bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.)

Sisteme uyumlu olsun mümkünse.
Bu arada sistemin ekran kart soketi DDR kaç?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma ekran kartı almam gerekiyor. Bütçem çok sınırlı. Sistem özellikleri aşağıda:
Turbox workteam H61C anakart,
16 GB RAM,
SSD 1 128 GB,
SSD 2 256 GB,
i5 3470 işlemci,
Intel HD 2500 ekran kartı. (zaten bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.)

Sisteme uyumlu olsun mümkünse.
Bu arada sistemin ekran kart soketi DDR kaç?

Kesinlikle öneririm.

Arkadaşın attığı kartların hiçbiri kolay kolay 700 TLye düşmez. HD 7850 kolaylıkla o fiyatlara bulunabiliyor. Gerek soğutma olarak gerek performans olarakta bir tık daha başarılı bir model.

Kesinlikle öneririm.

Arkadaşın attığı kartların hiçbiri kolay kolay 700 TL'ye düşmez. HD 7850 kolaylıkla o fiyatlara bulunabiliyor. Gerek soğutma olarak gerek performans olarak da bir tık daha başarılı bir model.

7850 2 GB modeli olsa önerebilirdim ama 1GB modelini önermiyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...austu-sapphire-hd7870-xt-2gb-1091478470/detay 7870XT olabilir mesela.

50TL daha eklerseniz; https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ustu-acil-satilik-gtx-750-ti-1092711666/detay
7870XT'den zayıf kartlardır bu arada ama NVIDIA istersiniz diye attım. 750 Ti driver desteği devam eden bir kart diye biliyorum.

Ayrıca 7870'ler 6x2 pin her PSU'ya uygun değil.

O tamamen alan kişinin sistemine kalmış.

VRAM dışında farkları yok ki 1 GB'de yeterli oluyor.

Çoğu oyunda VRAM sınırına takılacak ve verebileceği gücü veremeyecektir büyük ihtimalle.

50TL daha eklerseniz; https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ustu-acil-satilik-gtx-750-ti-1092711666/detay
7870XT'den zayıf kartlardır bu arada ama NVIDIA istersiniz diye attım. 750 Ti driver desteği devam eden bir kart diye biliyorum.

O tamamen alan kişinin sistemine kalmış.

Çoğu oyunda VRAM sınırına takılacak ve verebileceği gücü veremeyecektir büyük ihtimalle.
HD7850'nin 1GB Vram'i yüzünden hiç güçten kıstığı olmadı valla kendi deneyimlediğim kadarıyla. 2 GB bulunabilirse mantıklı ama her türlü 7850,PSU yetiyorsa 7870 almak daha mantıklı olacaktır.

Atılan ilanlardaki kartların çip kısmı hep sarı. Bu kartlar için ısıl işlem görmüş diyebilir miyiz yoksa o kadar yıllık kullanımda makul derece sararma normal midir?

Bazı ilanlar görüyorum onlar sapsarı, hatta HDMI girişleri bile sararmış oluyor. Bazılarının da sadece çip kısmı hafif sararmış oluyor.

Atılan ilanlardaki kartların çip kısmı hep sarı. Bu kartlar için ısıl işlem görmüş diyebilir miyiz yoksa o kadar yıllık kullanımda makul derece sararma normal midir?

Nereden baksak 10-11 yıllık kartlar bunlar en genci 8-9 yaşında. Normal diyebiliriz.

Bazı ilanlar görüyorum onlar sapsarı, hatta HDMI girişleri bile sararmış oluyor. Bazılarının da sadece çip kısmı hafif sararmış oluyor.
Normal hocam zamanla chip sararıyor.

Geri
Yukarı