İ5 3470 Sisteme ekran kartı tavsiyesi

Fatih Bektaş

Hectopat
Daha fazla  
  • 250W PSU
  • i5 3470
  • H61H2-mv anakart
  • GeForce GT 630 2GB
  • 8 GB DDR3 RAM

Arkadaşlar sistemim yukarıdaki gibi.

İlk sorum, anakartım hakkında bilgi almak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ama pek bir bilgi edinemedim. Bilgisi olan biri artılarını eksilerini anlatırsa sevinirim. Bu anakartı illaki değiştirmeli miyim, çok kötü bir kart mı?

İkinci olarak i5 3470 işlemci nasıl? i5 6600'le arasında ne denli farklar var?

Üçüncü olarak da bu sisteme GTX 960 ya da GTX 750 takmayı düşünüyorum. O anki bütceme göre ama büyük ihtimal GTX 960 takacağım. Bir de GTX 960 ile R9 380 arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi olur? Arasında ne gibi bir fark var ve bu sistemde herhangi bir performans kaybı yaşar mıyım? Tabi bu ekran kartının yanında yeni daha güçlü bir PSU almam gerektiğinin de farkındayım. Tavsiyelerinizi, önerilerinizi söylerseniz sevinirim.

Ve monitör almayı da düşünüyorum. Oyun için olsun istiyorum. Alırken neye dikkat etmeliyim, önerileriniz ne olur bu ekran kartının performansını bana sağlayacak şekilde uygun fiyatlarda ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 960 takabilirsin bi problem olmaz. İşlemci 6600 den düşük fakat fena bir işlemci değil. Hemen hemen 4460 la benzer performans verir. Bu sisteme 80+ sertifikalı 600w bir psu alabilirsin. Monitör konusunda ise tam bütçe verebilirseniz daha iyi tavsiyeler gelir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı