i5 3470 Sisteme hangi macOS sürümü kurulmalı?

Tayfur77

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Notebook: Monster Tulpar T7 25.1.2

Desktop:CPU:İ7 3770 Motherboard:Afox IH61-ma5 GPU:Msi GTX 1050Tİ 4GB Areo Itx PSU:ATX-P350 RAM:2X HI-LEVEL 4GB DDR3 1333Mhz HDD:SEAGATE 500GB SSD:SANDİSK 120GB SSD:SAMSUNG 870 EVO 500 GB
Merhabalar kullanmadığım HDD'ye macOS kurmak istiyorum hangi macOS yazılımını kurmalıyım?

CPU: i5 3470.
GPU: GTX 1050 Ti.
RAM: 8 GB DDR3.
HDD: 500 GB.
SSD: 500GB + 120GB.

Eğer elinizde Apple ürünü bir bilgisayar yoksa macOS yazılımını nereden bulacaksınız?

Hackintosh aldı araştırma yapmanı tavsiye ederim.
@Tayfur77
Bu konuya göre High Sierra kurabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen Turbox sistem kullanıyorsunuz bu yüzden sahip olduğunuz sisteme Hackintosh fazla olur gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar kullanmadığım HDD'ye macOS kurmak istiyorum hangi macOS yazılımını kurmalıyım?

CPU: i5 3470.
GPU: GTX 1050 Ti.
RAM: 8 GB DDR3.
HDD: 500 GB.
SSD: 500GB + 120GB.
Merhabalar, sisteminizin bazı donanımları desteklenmiyor ve bu biraz macOS kullanmanıza engel olabilir ama onun dışında detaylı bir şekilde aşağıda desteklenen ve desteklenmeyen donanımlarınızı belirtmeye çalıştım.

İşlemci : İşlemciniz macOS için mükemmel olmasa da size gayet iyi bir performans verecektir büyük ihtimalle. İşlemcinizin Haswell olması işinize yarayabilir çünkü 3. nesil Intel işlemcilerden sonra UEFI desteği geldiği için macOS kurulumunun büyük ihtimalle daha minimal olacaktır.

Ekran Kartı : Ekran kartınız macOS tarafından desteklenmiyor ama Nvidia Web Driver ile büyük ihtimalle kolayca çalıştırabilirsiniz ama Nvidia Web Driver sürümü en son High Sierra sürümüne kadar çıktığı için Mojave - Catalina - Big Sur gibi macOS sürümlerini kurup mükemmel bir şekilde kullanbileceğinizi sanmıyorum çünkü Nvidia Web Driver High Sierra sürümünden sonra herhangi bir sürümü çıkmadı ve bu grafik hızlandırma gibi şeylerin çalışmamasına büyük ihtimalle sebep olacaktır High Sierra üstü sürümlerde.

RAM : 8 GB RAM mükemmel olmasa da macOS çok az bir miktarda RAM tükettiği için büyük ihtimalle yeterli olacaktır.

HDD / SSD : HDD konusunda pek kesin bir şey diyemeyeceğim çünkü modelini bilemiyorum bundan dolayı herhangi bir şey söylersem yanlış çıkma ihtimali var. Onun dışında genelde çoğu disk macOS tarafından desteklense de yine de bir kontrol etmenizi öneririm.

Kısacası bu sisteme en son High Sierra sürümünü kurmanızı öneririm çünkü High Sierra sürümünden sonrası ne kadar stabil çalışır ve hatta Nvidia Web Driver çalışır mı pek kesin olmadığı için High Sierra sürümü sizin için gayet uygun olacaktır. Onun dışında kurulum konusu normal bir Hackintosh kurulumlarına benzeyecek büyük ihtimalle bir farkı olmaz. İmaj olarak Technopat'daki imajlarımızı kullanabilirsiniz. Rehber olarak da aşağıdaki video uygun olacaktır büyük ihtimalle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun kaynağı : Yiğit Gençer

Yeni konular

Geri
Yukarı