Çözüldü i5 3470 Sisteme USB ile format atınca sistem aşırı yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmet üzer

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 2X8 1600 MHZ RAM
GTX 1050 Tİ 4GB VRAM
İNTEL H61 ANAKART
Benim PC'de Bir Arıza Olmuştu bende USB ile format atmak zorunda kaldım bir bilgisayarcıdan USB hazırlamasını istedim yaptı onunla format atınca PC artık eskisine göre aşırı yavaşladı eskiden GTA 5'te 80 FPS alırdım şu an 5 10 FPS zar zor geliyor ya da önceden 2'den fazla yazılım açınca PC'de sıkıntı olmuyordu şimdi tek bir şey açınca PC ölüyor resmen tüm driverlar kurulu PC'de 160 GB yer var tüm sistemler düzgün çalışıyor yavaş olması için bir neden yok sebebini bilen yazsın ayrıca şöyle bir şey daha var BIOS'tan SSD ile boot edince insert falan hata verior ama üstte başka bir boot ayarı daha var ona basınca PC açılıyor sıkıntı SSD'i de olabilir

Bir de resim bıraktım PC'deki yazılımlar var

Sistem: i5 3470 işlemci Gigabyte 240 GB SSD Afox GTX 1050 Ti 16 GB RAM vb.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-26_161618.png
    resim_2021-10-26_161618.png
    132,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Çözüm
Açıkçası tam olarak bilmiyorum :(

Galiba sebebini buldum belki çözümü vardır Görev Yöneticisi'ni açtım Valorant'a girdim 2 el ateş ettim gezdim görev yöneticisine geri döndüğümde geçmiş ekran kartı ve işlemci kullanımı yüzde 10 yüzde 20'lerde geziyordu tam güçle çalışmıyor.
Arkadaşlar olayı çözdüm mahalle bilgisayarcısına götürdüm termal macununu yeniledi orijinal imaj yükledi PC düzeldi.
Sorunu çözdüm termal macununu yenilettim düzeldi teşekkürler çok basitmiş.
Termal macununu yeniletince düzeldi basitmiş.
Driver Booster yanlış sürücüler kurmuş olabilir. Driver Booster gibi 3. taraf yazılımları kullanmayın. Sürücüleri kendi sitelerinden indirin. Ayrıca Windows Update üzerinden güncellemeleri yapın.

Driver Booster yanlış sürücüler kurmuş olabilir. Driver Booster gibi 3. taraf yazılımları kullanmayın. Sürücüleri kendi sitelerinden indirin. Ayrıca Windows Update üzerinden güncellemeleri yapın.

Öneri için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-26_162902.png
    resim_2021-10-26_162902.png
    371,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an PC deli gibi kasıyor.
1635255138330.png

Son sürüm kurulu
?

Son düzenleme:
Benim PC'de Bir Arıza Olmuştu bende USB ile format atmak zorunda kaldım bir bilgisayarcıdan USB hazırlamasını istedim yaptı onunla format atınca PC artık eskisine göre aşırı yavaşladı eskiden GTA 5'te 80 FPS alırdım şu an 5 10 FPS zar zor geliyor ya da önceden 2'den fazla yazılım açınca PC'de sıkıntı olmuyordu şimdi tek bir şey açınca PC ölüyor resmen tüm driverlar kurulu PC'de 160 GB yer var tüm sistemler düzgün çalışıyor yavaş olması için bir neden yok sebebini bilen yazsın ayrıca şöyle bir şey daha var BIOS'tan SSD ile boot edince insert falan hata verior ama üstte başka bir boot ayarı daha var ona basınca PC açılıyor sıkıntı SSD'i de olabilir

Bir de resim bıraktım PC'deki yazılımlar var

Sistem: i5 3470 işlemci Gigabyte 240 GB SSD Afox GTX 1050 Ti 16 GB RAM vb.
Yardımcı olabilicek birileri varmı

Yeni konular

Geri
Yukarı