i5 3470 termal macun yenilemesinden sonra 75 derece

İyi akşamlar. RDR2 oynarken işlemcim fan temizliği ve termal macun yenilemesinden önce en fazla sıcaklık 78-82 dereceler arasında gidip geliyordu. Fanı ve soğutucu bloğunu temizleyip termal macunu sürdükten sonra sadece 3-5 derece fark etti (70-75 dereceler arası) sürdüğüm termal macun markası Arctic MX-4. 110 TL verdim ancak 10 TL'lik termal macun performansı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi akşamlar. RDR2 oynarken işlemcim fan temizliği ve termal macun yenilemesinden önce en fazla sıcaklık 78-82 dereceler arasında gidip geliyordu. Fanı ve soğutucu bloğunu temizleyip termal macunu sürdükten sonra sadece 3-5 derece fark etti (70-75 dereceler arası) sürdüğüm termal macun markası Arctic MX-4. 110 TL verdim ancak 10 TL'lik termal macun performansı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Termal macun az/fazla sürülmüş olabilir ya da fan tam yerine oturmamıştır(en kötü ihtimal macun sahte çıkmıştır)

Termal macun az/fazla sürülmüş olabilir ya da fan tam yerine oturmamıştır(en kötü ihtimal macun sahte çıkmıştır)
Fanı yerine oturturken epey zorlandım. Termal macunu fazla sürmüş olabilirmiyim yarın bi açıp bakıcam teşekkürler. Ayrıca macunun arkasındanki qr kodu taratıp sahte olup olmadığını denetledim, değilmiş.

Edit: Termal macunun kabasını aldım ve sonuç değişmeyince biraz daha sürdüm hala sonuç aynı.
Sorun düzelmiyor arkadaşlar başka bir fikri olan varmı?

Thermal macun sihirli bir değnek olmadığından olabilir mi bu durum? Kötü macun da kullansan, iyi macun da sonucun fazla değişeceğine inanma. Macunu çok ince sürdüysen sorun yok bir de, soğutucun stok soğutucu ise fazla da bir şey bekleme. Düz bir işlemci evet ama, stok soğutucu ile ancak bu kadar.

Geri
Yukarı