İki adet aynı Corsair mouse, aynı DPI, aynı ayarlarda farklı hassasiyet veriyor

Squiet

Hectopat
5 yıl önce Corsair'ın Harpoon RGB Pro mouseunu almıştım. Mouse yeni yeni arıza çıkarmaya başladı. Ben de memnun olduğum için aynı marka farenin aynı modelini 1 hafta önce tekrar satın aldım. Lakin şöyle bir sorun ortaya çıktı. İki farenin DPI ayarı aynı olsa da ve bilgisayardaki tüm fare hassasiyeti ayarları aynı. CS2'de hissettiğim hassasiyet çok farklı farenin tüm ayarları aynı ama çok daha yavaş dönüyor eski fareye göre. Bu neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 yıl önce Corsair'ın Harpoon RGB Pro mouseunu almıştım. Mouse yeni yeni arıza çıkarmaya başladı. Ben de memnun olduğum için aynı marka farenin aynı modelini 1 hafta önce tekrar satın aldım. Lakin şöyle bir sorun ortaya çıktı. İki farenin DPI ayarı aynı olsa da ve bilgisayardaki tüm fare hassasiyeti ayarları aynı. CS2'de hissettiğim hassasiyet çok farklı farenin tüm ayarları aynı ama çok daha yavaş dönüyor eski fareye göre. Bu neden olabilir?

Psikolojik olabilir mi acaba?

Bunu anlamanın en iyi yolu benim taktiği deneyeceksin.
Mousepadinin boyutuna göre 2 fareni de mousepadin sol başından sağ bitimine kadar 0A 0 olacak şekilde kaydırıp deniceksin ama oyun içinde tam düzlem bir noktadan hesaplaman lazım iyice emin olman için aradaki fark o zaman belli olur.
İlk öncelikle eskiyen modelde bir test et onun mesafesi kaç cm gidiyor sonra yeni olanda test et kıyasla.

Yeni konular

Geri
Yukarı