i5 3470 ve GTX 950 Aşırı Kasma Sorunu

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler arkadaşlar. Sizlere bir sorunumdan bahsedeceğim. Bu olay bu ay kendi kendiliğinden başladı. Öncelikle sistem özelliklerim şu şekilde ;

- Nvidia GTX 950 4GB
- Intel i5 3470
- 8GB RAM
- ASUS P8H61-M LE R2.0 Anakart Modelim.

Sorunum ise, masaüstünde iken ufak tefek kasmalar oluyor bunun dışında oyuna girdiğimde ise yaklaşık 5 dakika zaman geçtikten sonra anlık donmalar ve bu donmalar ile birlikte "Cızırtı" şeklinde tabir edebileceğim aşırı rahatsızlık veren sesler. Ardından da donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Daha önce forumdan birisinin tavsiyesi ile bir program ile HDD'mi kontrol ettim fakat herhangi bir hata çıkmadı. Yaptıklarım;

1 - İlk olarak elimden geldiği karadı ile kasamın içini temizledim. ( Güç kaynağının içinde toz biraz fazlaydı fakat orayı temizleyemedim )
2 - Malwarebytes programı ile PC'mi tarattım fakat sonuç 0...
3 - Format atmayı da denedim fakat sonuç aynı ...

Maalesef aklıma tek gelen bunlar idi. Donanımsal bir sorun olarak düşünüyorum. Aklıma da pek bir şey gelmedi açıkcası. Yardımlarınıza açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

NOT: Güç kaynağının altındaki Fanım (120mm) bazenleri çalışmıyor. Yeni fan alacağım bu sebepten ötürü. Acaba bundan mı yapıyor diye düşünüyorum ama pek sanmıyorum. Sorunum tam olarak neyden kaynaklanıyor onu bile bilmiyorum.. Fanıma ait görseller ;

402789

402790

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı