i5 3470 ve RX 470 darboğaz sorunu

Sahınnnn

Hectopat
İyi günler. Elimde Intel i5 3470 işlemci ve Sapphire RX 470 Nitro 4 GB ekran kartı var. Monitörüm 1080P. Ama PUBG, Fortnite gibi oyunlarda darboğaz yaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? İşlemciyi 3.2 GHz'den 3.4 GHz'ye cıkardım. Ama hala darboğaz yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Elimde Intel i5 3470 işlemci ve Sapphire RX 470 Nitro 4 GB ekran kartı var. Monitörüm 1080P. Ama PUBG, Fortnite gibi oyunlarda darboğaz yaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? İşlemciyi 3.2 GHz'den 3.4 GHz'ye cıkardım. Ama hala darboğaz yaşıyorum.
mönitör 1080p olduğu için olabilir

Son çıkan 20.2.1
radeon uygulamasına gir sağ üst köşede ayarlar simgesi var oraya tıkla ordan ekrana gir orada virtual super resolution yazacak onu aktif et bir oyuna gir en yüksek çözünürlüğe ayarla 1080p den daha yüksek bir çözülürlük varsa ona ayarla ondan sonra bir bak darboğaz oluyormu

radeon uygulamasına gir
Uygulama mı ayarlarımı
radeon uygulamasına gir
radeon uygulamasına gir sağ üst köşede ayarlar simgesi var oraya tıkla ordan ekrana gir orada virtual super resolution yazacak onu aktif et bir oyuna gir en yüksek çözünürlüğe ayarla 1080p den daha yüksek bir çözülürlük varsa ona ayarla ondan sonra bir bak darboğaz oluyormu
teşekkür ederim
Fortnite da düzeldi ama pubg denemedim dener yazarım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı