i5-3470 ve RX 550 sistemin oyun performansı durduk yere düştü

cino66

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair 16GB Vengeance Lpx 3200mhz CL16 DDR4 Ram
SSD veya HDD modeli
Turbox Spherical 9 Kta320 2.5" 256 Gb Sata 3 Ssd
Ekran kartı
Sapphire Rx550 4Gb Pulse 11268-01-20G Gddr5 128Bit
İşlemci
I5-3470 3.2Ghz
Ekran kartım 4 GB Sapphire RX 550. normalde 60 FPS düz oynadığım oyunda artık 20 FPS'i zor görüyorum ve oyun sürekli takılıp duruyor. AMD ekran kartları için en iyi driver ve ayarlarını internetten bakıp yükledim ve bugün bilgisayarımı tamamen sıfırladım durum hala aynı. Son zamanlarda herhangi bir şey de yüklemedim birisi sorunun neden kaynaklandığını açıklayabilir mi? Kartım Bitcoin miner virüsü kapmış olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ısınıyor olabilir. Kasayı düzenli temizlediğinizden emin misiniz? Oyun içinde işlemci sıcaklığını kontrol eder misiniz? Bu yaz sıcaklarında tozlu bi kasanın performansı muhtemelen fazlasıyla düşük olur.

İşlemci ısınıyor olabilir. Kasayı düzenli temizlediğinizden emin misiniz? Oyun içinde işlemci sıcaklığını kontrol eder misiniz? Bu yaz sıcaklarında tozlu bi kasanın performansı muhtemelen fazlasıyla düşük olur.
Ekran kartı 70lerde İşlemci ise 55 60larda geziyor.

ayrıca kasayıda bu cuma temizledim kasmasının sebebi belki çok tozludur diye.

Ekran kartı 70lerde İşlemci ise 55 60larda geziyor.
SSD'de problem yok ise miner virüsü de dahil olmak üzere herhangibir virüs de bu duruma sebep olabilir. Oyun içinde işlemci kullanımı yüzdemiz ne durumda? Oyun oynamazken de ekran kartınız yük altında mı çalışıyor?

SSD'de problem yok ise miner virüsü de dahil olmak üzere herhangibir virüs de bu duruma sebep olabilir. Oyun içinde işlemci kullanımı yüzdemiz ne durumda? Oyun oynamazken ekran kartınız kullanılıyor mu?
İşlemci Jurassic World: Evolution 2 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda %60 gibi kullanıyor.
Ekran kartım oyun oynamazken maksimum %10'unu falan kullanıyor onuda tarayıcım Opera GX kullanıyor. Sizce bu normalmi yoksa bir sorun mu var?

SSD için hız testi yapabilir misin? Atto benchmark ile.
1692659262374.png

İşlemci Jurassic World: Evolution 2 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda %60 gibi kullanıyor.
Ekran kartım oyun oynamazken maksimum %10'unu falan kullanıyor onuda tarayıcım Opera GX kullanıyor. Sizce bu normalmi yoksa bir sorun mu var?

1692659262374.png
Ben pek anlamıyorum, sonuçlar böyle.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1912177

Ben pek anlamıyorum, sonuçlar böyle.
Miner virüsü nedir ne değildir bilmem, ama direkt anakarta yerleşmesi çok düşük bir olasılık. Ki boşta ekran kartı kullanımın gayet normal. Boşta işlemci ne kadar kullanılıyor o da önemli.

Miner virüsü nedir ne değildir bilmem, ama direkt anakarta yerleşmesi çok düşük bir olasılık. Ki boşta ekran kartı kullanımın gayet normal. Boşta işlemci ne kadar kullanılıyor o da önemli.
Şimdi baktım İşlemci hiçbir şey açık değilken %7 %6 %11 falan ama birden bire %28 olup hemen tekrar aşağıya iniyor. Bu ne anlama geliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı