i5 3470K sistemde temizlik sonrası FPS düşüşü

Deniz Kk

Femtopat
Katılım
9 Mayıs 2021
Mesajlar
36
Yer
Battalgazi/Malatya
Arkadaşlar bayağıdır bilgisayarım ısınıyordu temperlı camdan baktığımda tozlar bariz bir şekilde görünüyordu 2000 RPM de LoL'de ortalama 65 derecede oynuyordum ve 115-120 FPS arası alıyordum Max ayarlarda. Neyse aldım PC'yi açtım parçalara dokunmadım, PSU dışında fanları bol kıllı yumuşak telli fırçayla dikkatlice temizledim ve ekran kartının üstünü aldım. Geri kalan parçaları fönle orta ayarda ve cool modda temizledim PC'yi kapatıp tekrar kurdum hiçbir sıkıntı yok. Girdim oyuna Radeon Software IDE açtım 50 C deydi ve cama dokunduğumda kalorifere dokunmuş hissi almadım. Buz gibiydi ama FPS 80-95 arasına düştü, anlamadım nedenini. Ayrıca Windows güncellemesi vb hiçbir şey yapmadım. Zaten her şey Full güncel sürümde driverler ve Windows.

Sistemim:
MSI RX 470 OC Edition (OC yapmadım)
i5 3470K.
DDR4 8 GB RAM (Dual yapmadım tekli)
128 GB SSD - 1 TB HDD.
 
KS
Deniz Kk

Deniz Kk

Femtopat
Katılım
9 Mayıs 2021
Mesajlar
36
Yer
Battalgazi/Malatya
Yok dediğim gibi elimi bile sürmedim fanlar ve PSU dışındaki parçalara.
Hatta şunu da eklemek istiyorum GPU nun fan hızı %40 dayken aşırı yüksek bir ses çıkartıyordu şimdi %60 ve eskisinin yanında pozitif bir düşüş oldu
Sabah kalkıp gireyim dedim yine aynı sıkıntı açtım kabloları söküp geri taktım eskisi gibi 110-120 FPS arası alıyorum minnoşçuk bir performans düşüşü var ama bir şey ifade etmiyor eğer aynı problemi yaşayan birisi olursa kablolara dikkat etsin konu kapanabilir.
 
Yukarı