i5 3570 GT 740 sistemde ekran kartı yükseltilmeli mi?

i7 2600 yada 3770'e yükseltsen daha iyi. O işlemci benim i7 860'dan %20 falan daha iyi fakat yeterli değil. Dediğim gibi ilk i7 2600 yada 3770 satın al altyapın sağlam olsun. Sonra RX560 yada bütçen daha yüksek ise GTX1060 3G GTX970 modellerine bakabilirsin.

Bu arada şahsi fikrim benim param olsa Asus'un sağlam bir H61 modeline geçip 3770k sistemi OC yapıp sağlam bir soğutucu ile kullanırım. 2.nesil ve 3. nesil İntel işlemciler halen iş görüyor bu arada ve bütçe dostu. Sen elbette yeni anakart almayacaksın mantığı yok zarara girersin ama işlemciyi mutlaka yükselt.

Peki bir önerin var mı?
Izoly H61 anakart.
500 watt güç kaynağı.
2*8 RAM.
Başka bir şey lazım olursa söyleyeyim.

i7 3770'e para vermeni önermiyorum performansına göre gereksiz pahalı. O işlemciye de Max GTX 1060 oda bazı durumlarda darboğaz yaşatabilir.

i7 3770'e para vermeni önermiyorum performansına göre gereksiz pahalı. O işlemciye de Max GTX 1060 oda bazı durumlarda darboğaz yaşatabilir.
Adamın parası olsa gidip ddr4 sistem toplayacak bence kafasını bulandırma. 4/4 core 3. nesil bir intel işlemci bir fark yaratamaz fakat dönemin efsanesi i7 2600 ve üstü 3770 gayet fiyatına göre performansı ile dağlar kadar fark yaratır. İ7 3770 piyasası 1500 diye adam gidip ddr3 sisteminden ve ram'lerinden vaz geçip ddr4 sokete yatırım yapacak değil. Parası olsa zaten bu h61 çipset kullanmazdı. Para kolay kazanılmıyor, o yüzden alacağı ekran kartından max performansı alması için paşa paşa i7 2600 yada 3770 almak zorunda. 2600'lerin fiyatı bir tık daha uygun 900-1000 arası bulunabiliyor. Ayrıca 2600K yada 3770k'dan bahsetmiyorum bile O.C yapması mümkün değil o anakartla.

Adamın parası olsa gidip DDR4 sistem toplayacak bence kafasını bulandırma. 4/4 Core 3. nesil bir Intel işlemci bir fark yaratamaz fakat dönemin efsanesi i7 2600 ve üstü 3770 gayet fiyatına göre performansı ile dağlar kadar fark yaratır. i7 3770 piyasası 1500 diye adam gidip DDR3 sisteminden ve RAM'lerinden vaz geçip DDR4 sokete yatırım yapacak değil. Parası olsa zaten bu H61 çipset kullanmazdı. Para kolay kazanılmıyor, o yüzden alacağı ekran kartından Max performansı alması için paşa paşa i7 2600 ya da 3770 almak zorunda. 2600'lerin fiyatı bir tık daha uygun 900-1000 arası bulunabiliyor. Ayrıca 2600k ya da 3770K'den bahsetmiyorum bile O.C yapması mümkün değil o anakartla.

Reis sakin adam parasının olmadığını söylememis. bende i7 3770 bu durumdayken aldım zaten parası yoksa ve darboğaz istemiyorsa her türlü alacak.

Peki bir önerin var mı?
Izoly H61 anakart.
500 watt güç kaynağı.
2*8 RAM.
Başka bir şey lazım olursa söyleyeyim.

Dostum eğer sadece ekran kartı alacaksın GTX 1060 öneririm. Ha bir de bulursan temiz RX 570. bazı durumlarda sana darboğaz yapar ama işini görür. Çoğunlukla CS 2 gibi işlemci isteyen oyunlarda biraz sıkıntı yaşarsın. Onun dışında paran parsa git DDR4 sistem topla. Bu sistem şu anki haliyle çöp çünkü.

i5 3470 ve 1050 Ti kullanıyorum tavsiye ederim 1050 Ti güzel kart 1000TL'ye falan bulursan 2. el al geç.

Reis sakin adam parasının olmadığını söylememis. bende i7 3770 bu durumdayken aldım zaten parası yoksa ve darboğaz istemiyorsa her türlü alacak.

Dostum eğer sadece ekran kartı alacaksın GTX 1060 öneririm. Ha bir de bulursan temiz RX 570. bazı durumlarda sana darboğaz yapar ama işini görür. Çoğunlukla CS 2 gibi işlemci isteyen oyunlarda biraz sıkıntı yaşarsın. Onun dışında paran parsa git DDR4 sistem topla. Bu sistem şu anki haliyle çöp çünkü.
Kardeşim 4. nesil işlemcilerin var olduğu bir dünyada GTX1060'lar hemen arkasından yeni piyasaya çıkıyordu, (3. nesil 2012, 4. nesil 2013, 6. nesil 2015, GTX1060 ve üstü 2016 :D) İntel o kadar tekeldi ki 4. nesil'in 3. nesilden farkı bile yoktu 6.nesil'in 4. nesilden farkı yoktu ryzen ortalıkta yoktu alooo? millet 2. nesil 3. nesil 4. nesil ve Amd FX diye ikiye ayrılıyordu hahaha. Bu kadar intel üstünlüğü söz konusuydu sen gelmişsin darboğazdan bahsediyorsun ona sinirleniyorum. Darboğaz sadece kullanım %80 darboğaz yaşanıyor "demekki darboğaz" hayır bu değil böyle bir şey değil. Darboğaz işlemcinin hem ekran kartını beslemeye çalışıp hemde yük bindirdiği oyuna gücünün yetmemesi ve ekran kartını ve aynı anda oyuna yetişmeye çalışıp darboğaz yaşanmasıdır. Örnek Ekran kartı %100 kullanımdaysa ve işlemci de %100 kullanımdaysa işlemci performansı oynadığı oyuna yetmiyordur bu kadar basit. daha doğruısu basitçe böyle anlatabiliyorum sana. Elindeki işlemcinin kaldırabildiği oyuna giriş yapması gerekiyor. Yani bu işlemci ile cyberpunk oynamayacak, yine oynar fakat takılma yaşama olasılığı var, darboğaz olasılığı var sorun çıkabilir ucu ucuna yetebilir anlatabildim mi?

Geri
Yukarı