i5 3570 için ekran kartı önerisi

İnflexible24

Centipat
kart 3.PNG
kart 4.PNG
kart 5.PNG
kart 6.PNG
kart1.PNG
kart2.PNG

PSU, monitör çözünürlüğünüzü ve bütçenizi bir kenara bırakırsak; o işlemciye maksimum GTX 1650 takmanızı öneririm. RX 570 bile muhtemelen işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapacaktır. Ben i5 3470 ile GTX 1050 TI kullandım 0 darboğaz oluyordu.

Tabii bu 1080P monitör kullanıyorsanız geçerli. Eğer monitörünüzün çözünürlüğü düşükse daha düşük bir ekran kartı almanızı öneririm. Aksi taktirde ciddi miktarda darboğaz yapabilir.

Ek olarak PSU'nuz da alacağınız ekran kartına yeterli mi bilmiyoruz. PSU modelini belirtin. Bakın 500W PSU'm var falan yazmayın, doğrudan PSU modeli lazım. Kasa kapağını açıp bakarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bu tarz güçlü bir ekran kartı alacaksanız da minimum 8 GB RAM'e ihtiyacınız olacak.

RX 570 bile muhtemelen işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapacaktır.
Bilmeden ve ihtimaller üzerinden konuşmayalım. i5 3470 ve RX 570 ikilisini kullanıyorum. RDR 2 gibi büyük oyunlarda bile darboğaz yaşamadım. BF1 ve BFV'te de öyle, BF1 ve V'in multisinde yaşanabilir belki, o da bir miktar. Zaten bahsettiğim oyunların multileri işlemci öldüren şeyler. i5 3470 RX 570'i 1080p'de besleyebiliyor. 3570'de besler.

@Arkham Kn1ght İhtimaller üzerinden konuşmuyorum. Mesajımı okumadan cevap yazmışsınız. Bizzat i5 3470 ve GTX 1050 TI kombosunu kullandığımı söyledim fark ettiyseniz. Hatta imzamdaki kasa modlama konusunda görebilirsiniz. Darboğaz yaşamıyorum demenizin nedeni muhtemelen hissetmeyecek kadar az yaşamış olmanızdandır. BF1 64 kişilik sunucuya girin bakalım görelim. Özellikle belirtmişim zaten işlemciye yüklenen diye. Azıcık okuyun da gelin.

Azıcık okuyun da gelin
Öncelikle kimin okumadığını bir görelim.
BF1 64 kişilik sunucuya girin bakalım görelim.
BF1 ve V'in multisinde yaşanabilir belki, o da bir miktar.
İkinci olarak, sistemimde birçok güncel AAA oyun oynadım. Bana BF oyunlarının multisi dışında i5 3470-RX 570 kombosunda darboğaza sebebiyet veren herhangi bir AAA oyun gösterebilir misin? Göstersen bile, yer yer kullanım düşüklüğüne neden olan 1-2 oyun gösterebilirsin, bu da darboğaz olduğu anlamına gelmez.

Azıcık oku da gel.

Bilmeden ve ihtimaller üzerinden konuşmayalım. i5 3470 ve RX 570 ikilisini kullanıyorum. RDR 2 gibi büyük oyunlarda bile darboğaz yaşamadım. BF1 ve Bfv'te de öyle, BF1 ve V'in multisinde yaşanabilir belki, o da bir miktar. Zaten bahsettiğim oyunların multileri işlemci öldüren şeyler. i5 3470 RX 570'i 1080P'de besleyebiliyor. 3570'de besler.

i5 3570'im var ve GTX 770'im var bazi oyunlarda ciddi darbogaz oluyor.

Geri
Yukarı