i5 3570, RX 580'e darboğaz yapar mı?

omerx6

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim böyle.
Sapphire Nitro Plus RX 570 OC 256 bit DDR5 ekran kartı almayı düşünüyorum, darbağoz yapar mı? VGA monitörüm var. HDMI DVI-D dönüştürücü de mi almalıyım? Ekran kartı nasıl tavsiye eder misiniz? 1.337 lira. Bir de MSI Armor olanı var 1.297 lira. Hangisini tercih etmeliyim? Başka bir tavsiyeniz var mı bu fiyatlara göre?
Şimdiden çok teşekkürler. Ayrıca 600 W güç kaynağım ve 6 artı 2 pin çıkışı var.

IMG-20190124-WA0005.jpgIMG-20190124-WA0006.jpgIMG-20190124-WA0007.jpgIMG-20190124-WA0004.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç oyunda BF1 , GTAV , AC gibi oyunlarda maks. Yüzde 10 Luk darboğaz olur o da nadiren çok da sıkıntı olmaz bence alınır oyun keyfininemin ol baltalamaz dönüştürücü alman gerek HDMI ile VGA yı dönüştürmek için rx 570 8 pin 6+2 yı birleştirebilirsiniz yalnız hocam başka bir markanın rx 570 ini al aynısı bende var kart 80 dereceyi geçse bile çalışmıyordu normalde 60 a kadar çalışmaması lazım bazen de çok gürültülü çalışıyor anlamsız şekilde oyunlarda ryzen 5 1400 ile sıkıntı yaşıyorum.

Birkaç oyunda BF1 , GTAV , AC gibi oyunlarda maks. Yüzde 10 Luk darboğaz olur o da nadiren çok da sıkıntı olmaz bence alınır oyun keyfininemin ol baltalamaz dönüştürücü alman gerek HDMI ile VGA yı dönüştürmek için rx 570 8 pin 6+2 yı birleştirebilirsiniz yalnız hocam başka bir markanın rx 570 ini al aynısı bende var kart 80 dereceyi geçse bile çalışmıyordu normalde 60 a kadar çalışmaması lazım bazen de çok gürültülü çalışıyor anlamsız şekilde oyunlarda ryzen 5 1400 ile sıkıntı yaşıyorum.
Cevap yazdığınız için teşekkürler. Yalnız bu modelde çok araştırdım ses konusunda olumsuz yorum duymadım.Tabi ki oluyor ama oyun sırasında rahatsız etmiyor dediler. MSI VGA modeli de var ama bunu öneriyorlar. PİN konusunda bu kart da 8+6 çıkış var diye biliyorum sadece 6+2 yi 8 e taksam yeter mi? 6 opsiyonel mi? Sitesinde öyle yazıyor.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana rx 570 8 pin 6+2 yı birleştirin hiçbir sıkıntı yaratmaz genelde rx 570 8 pin , rx 580 8+6 pin istiyor kartın ses olayı ile ilgili açılış ekranında çok ses çıkarıyor msı afterburner programından fanları ayarlıyoruz. Bu arada dün eski işlemcim i5 2400 16 GB DDR3 ram ile rx 570 i test ettim gta5 i 3 saat aralıksız oynadım rx 570 en kötü yüzde 94 ü gördü ondada zaten sıkıntı olmadı genel anlamda işlemci yüzde 90 ı geçmedi sizin işlemciniz benimkinden azıcık daha iyi bir sıkıntı olmaz iyi günlerde kullanın

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana rx 570 8 pin 6+2 yı birleştirin hiçbir sıkıntı yaratmaz genelde rx 570 8 pin , rx 580 8+6 pin istiyor kartın ses olayı ile ilgili açılış ekranında çok ses çıkarıyor msı afterburner programından fanları ayarlıyoruz. Bu arada dün eski işlemcim i5 2400 16 GB DDR3 ram ile rx 570 i test ettim gta5 i 3 saat aralıksız oynadım rx 570 en kötü yüzde 94 ü gördü ondada zaten sıkıntı olmadı genel anlamda işlemci yüzde 90 ı geçmedi sizin işlemciniz benimkinden azıcık daha iyi bir sıkıntı olmaz iyi günlerde kullanın
Teşekkürler siparişi verdim hayırlısı artık

Hayırlı olsun , ürün elinize ulaştı mı, memnunmusunuz darboğaz varmı.
Sağolun teşekkürler. Daha gelmedi kargo
Ürün elime ulaştı ama ne yaptıysam görüntü alamadım. BIOS pilini çıkardım taktım, onboard ekran kartını BIOS tan kapattım, ekran kartı slotunu değiştirdim olmadı. Bilgisayar tamircisine götürdüm o da alamadı. Başka bir bilgisayar tamircisi de alamayınca ürünü geri yolladım hepsiburada ya, aynı gün içinde yollayabildim. Bakalım geri ne zaman gelir yada yenisini mi yollarlar bilmiyorum artık.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı