i5-3570 ve GT 740 FPS düşmesi

lkm13_688

Hectopat
Makaleler
1
Turbox GT 740 2 GB ekran kartı var ve Rainbow, GTA gibi oyunları oynarken hafif droplar giriyor. Bunlardan kurtulmak için ne yapmalıyım? Overclock yapsam düzelir mi? İşlemci i5 3570, 16 GB DDR3 RAM var.

Parçalar güncel değil, oyunlar güncel. Eskiden olsa OC kurtarırdı şu an kurtarmaz.

Oyunları zaten düşük ayarlarda ve 1680X1050 ayarlarda oynuyorum. Sadece patlamalı yerlerde takılmalar oluyor onlardan kurtulmak istiyorum düşük FPS çok sorun değil.
Overclock yapamazsın işlemcin K ibareli değil. Komple sistem değişmen gerekiyor ya da GTX 750 Ti tarzı bir kart alman gerekiyor.
Ne yazık ki herhangi bir donanım değiştirmem imkansız.

Oyunları zaten düşük ayarlarda ve 1680X1050 ayarlarda oynuyorum. Sadece patlamalı yerlerde takılmalar oluyor onlardan kurtulmak istiyorum düşük FPS çok sorun değil.

Ne yazık ki herhangi bir donanım değiştirmem imkansız.
Razer Cortex programı üzerinden oyunları çalıştırın. Eğer çok basit takılmalarsa bu program halleder.

Her ayarı minimum yapsanız bile stutter denilen droplar giriyor mu? Turbox anakart almıştım i5 650'yi yaşatmak için sıfır anakart bozuktu, iade ettim, işlemciyi de sattım, ryzen aldım. Öyle bir marka.

Yeni konular

Geri
Yukarı