i5 3570 vs i5 3570K vs i7 3770

Mert Aslan53

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, sistemim aşağıdaki gibidir. Ben darboğaz yaşadığım için yeni bir işlemci almak istiyorum. Sizce i5 3570 mi almalı i5 3570k mı almalı? Alırsam Overclock yapılabilir mi ya da i7 3770 mi almalıyım? Çok kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum. Bazıları ankartı da değiştir diyor fazla masraf yapmadan akıcı bir oyun deneyimi istiyorum şimdiden teşekkürler.

İşlemci: i3 2120
Anakart: PEGATRON IPXSB-H61
Ekran kartı: 1050 Ti ekstra güç girişsiz model
PSU: 300w max capasity 425w

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer i7 3770 alabiliyorsanız en mantıklısı o olur. Hem 1050 Ti'dan güçlü bir ekran kartı takarsanız ileride ona da darboğaz yapmayacaktır.

Bazıları doğru söylemiş aslında. Alırken yeni teknolojiye geçsen güzel olur. Üçü arasından seçim yapmamızı isterseniz i5-3570K aralarındaki en iyi işlemcidir. '' K '' ibaresi olmayan işlemcide OC yapamazsınız.

i5 3570k i7 3770'den daha iyi olduğunu mu söylüyorsunuz peki ben "k" modeli alırsam overclock yapabilecek miyim? Anakartım yukarıda yazıyor.

Peki overclocksuz kullansam darboğaz olmaz dimi? Bir de ilerde 144 Hz monitör alsam CSGO'da 144 FPS üzeri alırım herhalde.

İyi günler bu i5 3570 işlemciyi alırsam direk takıp çalıştırabilir miyim bios güncellemesi vb bir işlem gerekiyor mu ?
Ah şu yetkililer hesabımı silmek yerine sorumuza cevap verseler...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı