i5 3570 vs i7 3770

@Ali.Çimen Elbette biliyoruz. Ancak komple yeni nesil bir sisteme geçmenin ne kadar pahalıya mâl olacağını siz bilmiyorsunuz galiba? Ekstra olarak arkadaş PC'yi değiştireceğini veya yenisini alacağını da söylememiş, sadece geçmek mantıklı mı demiş. Ve bu durumda, komple bir sistem değişikliği yerine kendi işlemcisini satıp üstüne cüzi bir miktar ekleyerek istediği performansı elde edebilir. PC değişikliği felan yok ortada.

@@Caner Uncu Siz hangi PC'ye yatırım yaptınız bilmiyorum ama her eski nesile de yatırım yapılmaz. Biz yapın da demiyoruz zaten. Sadece belli şartlarda eski nesil de olsa yatırım yapmak yeni nesile geçmekten çok daha ucuza ve yeterli performansa gelebiliyor. Yani duruma bağlı.

Ve bu işlemcileri gömen arkadaşların i7 3770K ile O.C yaparak GTX 1080 TI ile kullanılabildiğini biliyor muydunuz? Hayır bilmiyordunuz. Eski nesil diye gömmeyin hemen, sadece belli şartlarda bazen de olsa yatırım yapmak mantıklı olabiliyor.
Son yazdığınız paragraftan hareketle konuşacağım. Adamın elindeki anakart B75 çipset. Siz O.C'dan bahsediyorsunuz. Ayrıca tekrar söylüyorum. Bu işlemcilerin performansına bir şey dediğim yok, sadece kendime şu soruyu sordum gidip neden 600 liramı O.C edilemeyen bir işlemciye vereyim dedim, bir cevap bulamadım. Haa anakart z serisi olsaydı da 3770k falan kullanılacak olsaydı o zaman başkaydı.

Yok ben örnek verdim biliyorum O.C edilmeyecek işlemci olduğunu. Demek istediğim bazen şartlara göre değerlendirmek gerekiyor. Bazen DDR3'e bile yapıyor olsanız yatırım mantıklı olabiliyor. "Bazen"

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı