i5-3570 vs Intel Xeon X3430

İlk önce anakart modeli yazilsaydi arkadaşlar farklı öneriler yaparlardı.
Hocam eski nesil işlemci ve anakarta para harcamayın yazık olur yeni nesil bir AMD anakart ve işlemci alın zaten ram almanızda gerekecek hiç uğraşmayın derim.

Bu dediğinize hem katılıyor hem katılmıyorum.

Tamamen bütçe meselesi. Elindeki bütçe buna yetiyorsa diyecek birşey kalmıyor.

Şimdi konuya dönersek, elbet İ5 daha iyi ama o aradaki fiyat farkını vermeye değmez. Ayrıca +4T mevcut. Ama Xeon'lari masaüstü anakartlari ile kullanmak sıkıntı çıkarabiliyor.

En basitinden anakartin desteklediğini, internetten araştırıp, aynı anakart ile Xeon işlemci kullanan var mı diye bakman lazım. Hangi BİOS sürümünde yapılmış, anakartin revizyonu bile önemli.

önerdiğiniz toplamı 1000 tl altı: en iyi oyun performansına sahip işlemci+ işlemciye uygun en iyi anakart var mı? fps oranlarında fırlama istiyorum. amd yada intel olur.

Furkan hocam sen nerelerdeydin? Hocam ikinci ele de iyi para istiyorlar beklesin daha iyisini alsın bence.

önerdiğiniz toplamı 1000 tl altı: en iyi oyun performansına sahip işlemci+ işlemciye uygun en iyi anakart var mı? fps oranlarında fırlama istiyorum. amd yada intel olur.
öneriniz var mı?
Furkan hocam sen nerelerdeydin? Hocam ikinci ele de iyi para istiyorlar beklesin daha iyisini alsın bence.
işlemcilerin ucuzlaması için en az 3-4 yıl beklemek gerekir. o zaman gelene kadar çok eski işlemcilerden sayılır

Geri
Yukarı