i5 3570K bilgisayar açılırken BIOS'a atıyor

bwran

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 ay önce bu sorunla tekrar karşılaştım. Bir arkadaş yardımcı oldu düzelttik fakat bu sabah içime doğdu gerçekten bozuldu sanırım diye düşüncelere daldım açtım ve gerçekten bozulmuştu. Bilmiyorum gerçekten fakat soruna geçeyim...

Bilgisayarı açıyorum logoda birazcık bekletiyor ardından BIOS'a geçiyor. Denediğim şeyler: RAM'ları çıkarıp silgi ile pinleri temizleyip takmak. Olmadı.
Özellikler:
Turbox H61C.
8 GB HyperX Fury 1600 MHz RAM.
HDD 500 GB seatial gibi birşeydi.
Intel i5 3570K (3. nesil i5 işlemci.)
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Anakartınız Turbox. Bizim önereceğimiz en mantıklı şey anakartı değiştirmeniz olur. Anakartı ve depolamayı değiştirdiğiniz taktirde sorununuzun %99.8 düzeleceğine eminim. Sırasıyla önce anakartı ardından depolamanızı değiştirin. (240GB bir SSD işinizi görür.)

Genelde sistem boot edecek aygıt bulamadığı için doğrudan BIOS'a atar. Yani anakartınızda veya işletim sistemi kurduğunuz aygıtta bir sorun varsa bunu yaşamanız olası.

Anakartınız Turbox. Bizim önereceğimiz en mantıklı şey anakartı değiştirmeniz olur. Anakartı ve depolamayı değiştirdiğiniz taktirde sorununuzun %99.8 düzeleceğine eminim. Sırasıyla önce anakartı ardından depolamanızı değiştirin. (240GB bir SSD işinizi görür.)

Genelde sistem boot edecek aygıt bulamadığı için doğrudan BIOS'a atar. Yani anakartınızda veya işletim sistemi kurduğunuz aygıtta bir sorun varsa bunu yaşamanız olası.
Anakart bence sağlam ve Anakart bozuk olsa hiç görüntü gelmez. Sadece çalışır. Muhtemelen HDD de sıkıntı var ya da yanlışlıkla HDD Voit menüden silinmiştir. Onu eklemeyi denese arkadaş bir zahmet. Hemen anakart, HDD değiştirmek olmaz ama. Bios resetlesin önce.

RAM ona sebep olmaz.
Açılışta bip sesi var mı? varsa kaç tane ? Uzun , kısa?
Hayır yok.
Anakart bence sağlam ve Anakart bozuk olsa hiç görüntü gelmez. Sadece çalışır. Muhtemelen HDD de sıkıntı var ya da yanlışlıkla HDD Voit menüden silinmiştir. Onu eklemeyi denese arkadaş bir zahmet. Hemen anakart, HDD değiştirmek olmaz ama. Bios resetlesin önce.
Onu nasıl yapacağım yazabilirmisiniz
şöyle bir şey buldum ama nasıl kurulduğu hakkında fikrim yok.

Turbox H61C BIOS
Bilgisayar açılsa yaparım ama hiç bir şekilde açılmıyor..

Sata kablosunu değiştirmeyi, sata kablosunun yönünü değiştirmeyi, sata kablosunu anakart üzerinde varsa diğer sokete takmayı, bunları dener misiniz?
Tamam hemen deniyorum.
Sata kablosunu değiştirmeyi, sata kablosunun yönünü değiştirmeyi, sata kablosunu anakart üzerinde varsa diğer sokete takmayı, bunları dener misiniz?
Sata kablosu değiştirme dışında hepsini denedim olmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı