i5 3570K Sapphire RX 570 Nitro+ PUBG'de FPS düşüşü

Arkadaşlar bilgisayarımı açtığım zaman PUBG'de FPS değerleri çok düşük oluyor ve takılmalar oluyor. Bunu gidermek için PC'yi kapatıp yeniden açıyorum, geçiyor. Anlamadım. Sistemim bu:
i5 3570K.
8 GB 1333MHz.
Sapphire RX 570 Nitro+
600Watt 80+ Power supply.
H61h2-M17.

Oyundaki kullanıma bakıyorum işlemci %70 kullanıyor. 65° ekran kartı %80 %50 60° civarı RAM 6.5GB kullanıyor. Anlamadım bazen FPS inanilmaz düşüyor ve drop giriyor.
Ne yapmalıyım?

i5 3470 kullanıyordum. Elbette senin işlemcin daha performanslı. Darboğaz var. Artık 3.nesil işlemciler yetişemiyor.

İşlemcim 1600 destekliyor z77 anakart bakıyorum şimdi ama z77 lerin 2133 MHz ve daha yüksek frekanslı modelleri var işlemcim 1600 destekliyorsa 2133 veya daha ustu taksam olurmu
Sorun olmaz fakat o sisteme yeni anakart alana kadar tüm sistemi satıp DDR4'e geçilmedi. O sisteme upgrade yapmak mantıksız.

Arkadaşlar bilgisayarımı açtığım zaman PUBG'de FPS değerleri çok düşük oluyor ve takılmalar oluyor. Bunu gidermek için PC'yi kapatıp yeniden açıyorum, geçiyor. Anlamadım. Sistemim bu:
i5 3570K.
8 GB 1333MHz.
Sapphire RX 570 Nitro+
600Watt 80+ Power supply.
H61h2-M17.

Oyundaki kullanıma bakıyorum işlemci %70 kullanıyor. 65° ekran kartı %80 %50 60° civarı RAM 6.5GB kullanıyor. Anlamadım bazen FPS inanilmaz düşüyor ve drop giriyor.
Ne yapmalıyım?
Dostum arkadaşların dediği gibi sorun ramden kaynaklanıyor fakat tam olarakda değil sorun parçaların uyumsuz olması işlemcinin uygun olarak belirlediği 1300/1600 frekans değerleri o 1333 mhz rami 1800 mhz yapabilirsin fakat çokta yükseğe çıkma 2600 3000 vb. ikincisi işlemcin oyun için biraz yetersiz kalıyor. Sistemin ram ve işlemcisini değiştirmeni öneririm.
Ek olarak ekran kartı driverlerini kurmadıysan kur işlemcinin grafik sistemini kullanıyor olabilir.

ustam ramlar tekmi çiftmi ? eğer tek ise ramdan drop yiyorsunuzdur 8x2 çift kanal yap düzelir aynı sorun bendede oluyordu

İşlemcilerimiz aynı, OC yapmadan verim almak imkansızlaşıyor artık. Keza OC dahi yapılsa diğer parçaların ayak uydurabileceği yapıda olmaları lazım. Uzun lafın kısası imkanınız varsa DDR4 bir sisteme geçiş yapın boşuna DDR3 sisteme masraf yapmayın. Eski olduğu için parçaları daha pahalıya geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı