i5-3570k Sistem Ne Kadar Eder?

gs_mertcan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

i5-3570k işlemci
Asus P8z77-V LE anakart
8 GB Corsair 1600 MHz RAM
Zotac GTX970 ekran kartı
Cooler Master CM693 kasa
Highpower 750W 80+ gold güç kaynağı
1 TB Harddisk
Viewsonic VX2776-SMHD monitör

Sistemim bu şekilde arkadaşlar. Acaba bu sistemin ikinci el ne kadar eder? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

İyi forumlar.

2300 falan eder.Yeni nesil olmadığı için biraz fiyat düşüyor arada 5 nesil fark var yani taş çatlasa 2500TL eder diye düşünüyorum.

Rahat 2750-3000 eder o sistem. 3. Nesil olsa bile kötü değil o işlemci, i5 7400 ile kafa kafaya(Kaynak). Ekran kartı hala güzel. Kasa ile güç kaynağı gayet iyi. Monitör ile 3250'ye bile okutursunuz. Tek eksiği SSD.
Haklısın da alan adam demicekmi bu işlemci yarın öbürgün bozulsa nolacak falan diye ben olsam almam yani ikinci el malzeme almak sorun oluyor birde 3000 buna vereceğine gider 1050Ti bi sistem toplar demi mantıken sonuçta sıfır.

Rahat 2750-3000 eder o sistem. 3. Nesil olsa bile kötü değil o işlemci, i5 7400 ile kafa kafaya(Kaynak). Ekran kartı hala güzel. Kasa ile güç kaynağı gayet iyi. Monitör ile 3250'ye bile okutursunuz. Tek eksiği SSD.

SSD var aslında Samsung 850 EVO 250 GB’lık ama onu vermeyi düşünmüyorum. Bir de 5+1 ses sistemi var onu yazmayı unutmuşum.

Haklısın da alan adam demicekmi bu işlemci yarın öbürgün bozulsa nolacak falan diye ben olsam almam yani ikinci el malzeme almak sorun oluyor birde 3000 buna vereceğine gider 1050Ti bi sistem toplar demi mantıken sonuçta sıfır.
İşlemciler çabuk bozulan parçalar değil. Bunu az buçuk bilgisayardan anlayan herkes bilir. Daha geçen aylarda AMD Athlon x2 240 işlemcimi sattım. Sıkıntısız çalışıyordu ve en az 7-8 senelikti. Paşa gönlü bilir hocam ben bir şey diyemem performans farkı ortada.

SSD var aslında Samsung 850 EVO 250 GB’lık ama onu vermeyi düşünmüyorum. Bir de 5+1 ses sistemi var onu yazmayı unutmuşum.
5+1 ses sistemi kaliteli ise rahat okutursunuz 3250 TL'ye sistemi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı