i5 3570K Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Physx, MXAA ve MFAA eğer yanlış bilmiyorsam oyun optimizasyonu için Nvidia'nın yapmış olduğu yazılımlar. Bende bu ekran kartını oyun için aldığıma göre bu maddeler beni gtx 960 seçeneğine mi yaklaştırır?

Bide ben pek AMD taraftarı bir kullanıcı değilim yıllardır hep Nvidia kullanıyorum.
Bence Nvidia almalısınız yazılım olarak çok daha iyi , Coil whine problemi sorun olmazsa kesinlikle Nvidia derim. Yalnız EVGA'nın GTX9xx serilerinde , Gpu soğutucu plakanın tam köşesine temas ediyor soğutma konusunda problem olabilir, Yabancı forumlarda görmüştüm EVGA tercih edecekseniz onu bi araştırın derim. Epey bir tepki almış yabancı forumlarda.

GTX 960 alın. Yazılım açısından kat kat daha üstün ve bir sürü teknoloji ile geliyor. AMD alırsanız iyi performans alırsınız ama bir çok teknolojiden de mahrum kalırsınız. :)

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim. Sanırım Gtx 960'ı alacağım. Şimdi sizlere bir kaç sorum olacak. En başta zaten sistem özelliklerimi belirttim. Gtx 960 sistem özelliklerime uygun mudur ? Anakartım ile uyumlu çalışır mı? Verdiğim özelliklere şu özellikleri de eklemek istiyorum.
  • Güç Kaynağı: FSP SI Series 750W Peak FSP700-50ARN
  • Kasa: Aerocool Strike-X ONE Advance
Sanırım güç kaynağı watt olarak yeterli ancak bir kaç yerde bir sertifikası olması gerektiğini duymuştum. PSU'da bu sertifikanın olup olmadığını bilmiyorum. Anakartımı zaten en başta belirtmiştim. Belirttiğim anakart micro Atx. Micro Atx olması bana bir sorun çıkarır mı? İşi bilen arkadaşların bütün sistemime ayrıntılı bakarak, bu kartın benim sisteme uyumlu olup olmadığına bakmasını istiyorum.

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim. Sanırım Gtx 960'ı alacağım. Şimdi sizlere bir kaç sorum olacak. En başta zaten sistem özelliklerimi belirttim. Gtx 960 sistem özelliklerime uygun mudur ? Anakartım ile uyumlu çalışır mı? Verdiğim özelliklere şu özellikleri de eklemek istiyorum.
  • Güç Kaynağı: FSP SI Series 750W Peak FSP700-50ARN
  • Kasa: Aerocool Strike-X ONE Advance
Sanırım güç kaynağı watt olarak yeterli ancak bir kaç yerde bir sertfikası olması gerektiğini duymuştum. Bu PSU'da bu sertifika varmı bilmiyorum. Anakartımı zaten en başta belirtmiştim. Belirttiğim anakart micro Atx. Micro Atx olması bana bir sorun çıkarır mı? İşi bilen arkadaşların bütün sistemime ayrıntılı bakarak bu kartın benim sisteme uyumlu olup olmadığına bakmasını istiyorum.
Anakartın Micro ATX veya ATX olması bir sorun çıkartmaz , Güç kaynağı olarakta GTX960 zaten az enerji çeken bir kart diğerlerine göre , Şu an benim güç kaynağımda da sertifika mevcut değil Cooler master kasanın yanında gelen güç kaynağı 700w yazıyor ve HD6950 ile beraber kullanıyorum bi problem çıkartmadı bana sorun olacağını sanmam, Bildiğim kadarıyla sertifikası olmayanlar atıyorum 750 yazıyor maksimum 500watt verebilenler oluyormuş falan yetecektir sanırım.

Peki anakart sıkıntı çıkartmıyor. Güç kaynağından anlayan bir arkadaş var mı ? Bana sorun çıkarır mı?
Güç kaynağına bir adet ssd,iki adet hdd, bir adet cd okuyucu, ve şuan 4 adet Aerocool Dead Silence fan bağlı.

Ne oldu? Söyliyecek söz bulamıyınca bahane üret fanboyluk yapıcağına araştır azcık.
Nvidia tarafında MFAA, TXAA, DSR, CUDA, G-SYNC ve en önemlisi Maxwell mimarisi ile getirdiği daha düşük güç tüketimi var. Ben bunların (benim için) diğer kartın vereceği daha fazla FPSden daha önemli olduğunu söylemeye çalıştım ve tavsiyede bulundum. Bu arada son günlerde çok kötü şeyler yaşıyorum ve burada insanlara yardımcı olarak bu sıkıntımı biraz da olsa gidermeye çalışıyorum. Yanlış bir şeyler yaptıysam affedin lütfen. Ayrıca önceki mesajımı yazdığım zaman gerçekten de yorgundum ve bilgisayarın başında uyuya kalmışım. Kusuruma bakmayın lütfen. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı