i5-3570s sisteme PSU ve ekran kartı önerisi

AbdullahGuler39

Hectopat
Merhaba. Öncelikle DDR3 eski bir sisteme sahibim. Sistemde halihazırda GT 730 var ama bu yetmiyor. Bilgisayarın özelliklerini aşağıya bırakıyorum. Yeni ekran kartı ve PSU alacağım. Hangi parçaları almamı tavsiye edersiniz?

PSU maksimum bütçe: 1600 TL.
Ekran kartı maksimum bütçe: 7000 TL.

Intel i5 3570S 3.10 GHz 4 çekirdek.
16 GB RAM.
500W PSU.
Turbox Intel H61 anakart.

Hocam PSU marka model nedir öğrenebilir miyim bir de ekran kartı için önerim 2 el RTX serilerine bakabilirsin 3060 Ti falan olabilir.

Hocam PSU marka model nedir öğrenebilir miyim bir de ekran kartı için önerim 2 el RTX serilerine bakabilirsin 3060 Ti falan olabilir.

Hocam dalga mı geçiyorsunuz? O işlemciye RTX ekran kartı taksanızda performans alamazsınız. Hocam PSU aynen kalabilir daha iyisine gerek yok ekran kartı olarak da 1650-1050 TI-RX460

Hocam yanlış anlamayın ama bütçeye göre söyledim yükseltme kalıcı olarak kalsın diye niyetlendim lakinm sizin istediğiniz eğer yani dediğpiniz gibi RX570 alın derim daha güncel RX460'dan en azından işlemci yükseltince veya sistemi değiştirince ekran kartı almazsanız böyle kullanabilirsiniz.

Hocam yanlış anlamayın ama bütçeye göre söyledim yükseltme kalıcı olarak kalsın diye niyetlendim lakinm sizin istediğiniz eğer yani dediğpiniz gibi RX570 alın derim daha güncel RX460'dan en azından işlemci yükseltince veya sistemi değiştirince ekran kartı almazsanız böyle kullanabilirsiniz.

Bu durumda mantıklı olabilir konuyu açan arkadaşa kalmış. İleride sistem alacaksa şimdiden RTX alabilir fakat almak gibi bir planı yoksa RX 5xx (550 hariç) serisi öneriyorum.

Bu durumda mantıklı olabilir konuyu açan arkadaşa kalmış. İleride sistem alacaksa şimdiden RTX alabilir fakat almak gibi bir planı yoksa RX 5xx (550 hariç) serisi öneriyorum.

Bende geleceğe yönelik olarak RTX serisi söyledim yani kısaca bana göre ileriye dönük yapsın işini PSU da Turbox galiba o PSU saatli bomba değiştirsin eğer Turbox, Frisby, hardon vb markalarsa.

Geri
Yukarı